רזי ברקאי: סגירת גלי צה"ל - נקמה של בני גנץ

רזי ברקאי התייחס להחלטתו של השר גנץ לקדם את סגירת 'גלי צה"ל'. "יש כאן איזו תחושה שהגיע זמנה של נקמה. אני חושב שזה צעד אומלל".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"א בשבט תשפ"א

רזי ברקאי: סגירת גלי צה"ל - נקמה של בני גנץ-ערוץ 7
רזי ברקאי
צילום: משה שי, פלאש 90

רזי ברקאי, עיתונאי בכיר ב'גלי צה"ל טען הבוקר (ראשון) כי החלטתו של שר הביטחון בני גנץ לקדם את סגירת תחנת הרדיו הצבאית היא "צעד אומלל" וחלק מ"נקמה".

לדברי ברקאי, על אף החלטות דומות לסגירת התחנה בשנים עברו, הפעם זה אחרת. "אני חושב שזה רציני", אמר בראיון בתכנית 'קלמן ליברמן' ב'כאן חדשות'. "כמובן זה לא עניין של מחר בבוקר, תלוי מי יהיה שר הביטחון הבא".

"בסך הכל בני גנץ מחזיק בדעה שהחזיקו גם אהוד ברק כשהיה שר ביטחון וגם גדי אייזנקוט וגם גבי אשכנזי", אמר. "היחיד אגב שהגן עלינו בשעתו היה בוגי יעלון שחשב שגל"צ חשובה. אני חושש מאוד שהפעם בגלל הרבה הרבה סיבות המצב הוא פחות טוב. אנחנו נלחם".

ברקאי הסביר לשיטתו מדוע רוב הרמטכ"לים המליצו לסגור את התחנה. "יוצא רמטכ"ל מישיבת הממשלה. חיזבאללה על הראש שלו, סוריה על הראש שלו. ניגש אליו יובל שטייניץ, יובל כמשל, כוכבי תגיד מה זה ההערות האלה של ברקאי כלפי? כוכבי אין לו מושג על מה הוא מדבר, זה גם לא כל כך מעניין אותו", אמר. "אחרי כל ישיבת ממשלה ניגש אליו פוליטיקאי ומטריד אותו והוא פשוט רוצה להוריד את הקוף הזה מגבו".

לדבריו, "בני גנץ מחזיק בדעה הזאת לא רק עכשיו, הוא מחזיק בדעה הזאת שנים ארוכות. כשדיברתי עם גבי אשכנזי הוא אמר לי בשביל מה אנחנו צריכים אתכם? חברים, אתם הבאים בתור. צר לי. העניין הוא לא גלי צה"ל, העניין הוא השידור הציבורי. זאת מלחמה על השידור הציבורי. כמובן שגל"צ היא חוליה חלשה בעניין הזה".

כאמור, גנץ עקבי בתפיסתו כי יש לסגור את 'גלי צה"ל', אולם לדברי ברקאי בשנתיים האחרונות הוא חש יותר צורך. "אני חושש שבני גנץ יותר בקטע של גל"צ בשנתיים האחרונות", אמר. "הוא מרגיש שהתחנה הזאת אמורה הייתה אולי להגן עליו, לסוכך עליו. הוא לא מקבל את ההגנה הדרושה והוא בסך הכל מיישם בעקבות לחץ של אביב כוכבי. אביב כוכבי כבר הרבה זמן רוצה לסגור אותנו. הוא מיישם את מה שאביב כוכבי המליץ בפניו".

לשאלתו של קלמן ליבסקינד מדוע במדינה דמוקרטית צריך שתהיה תחנת רדיו צבאית הוא השיב: "אני לא יודע להסביר לעצמי למה מדינה דמוקרטית צריכה שידור ציבורי. היא צריכה. זאת לא תחנת שידור צבאית. זה נכון שהיא תחת פיקוד מערכת הביטחון, אבל היא מזמן משהו אחר. כמו שיש דברים בלתי קשורים ללחימה שצה"ל מטפח, גם העניין הזה כל עוד שזה לא עולה אגורה למשלם המיסים הישראלי".

"אם היום, 2021, מישהו מאיתנו היה צריך להקים תחנת רדיו שתתחרה למשל בתאגיד או שתתחרה בתחנות הרדיו האזוריות התשובה הייתה שלילית", הוסיף. "השורה התחתונה היא שזה עובד ועובד לא רע בכלל. למה לגעת בזה?"

ברקאי טען כי סגירת גל"צ בידי גנץ היא חלק מנקמה בתחנת הרדיו הצבאית. "זה חלק מזה שגל"צ בשנתיים האחרונות, חלקים בגל"צ, בני גנץ מרגיש שפשוט כסחו לו את הצורה", אמר. "לא רק לו, לכחול לבן בכלל. יש כאן איזו תחושה שהגיע זמנה של נקמה. אני חושב שזה צעד אומלל מבחינתו שלא מוסיף לו שום נקודות".

"אני לא אדבר על ברדוגו", הוסיף. "דעתי על האיש ועל תרומתו לעיתונות הישראלית ידועה. אבל זה נכון שגנץ חושב שיש שעות שידור בגל"צ שהן בלתי עיתונאיות בעליל. כמה שעות שידור שהוא חושב שעשו לו עוול מתמשך גרמו לו לעשות את הדבר הזה".

ומה יהיה בפועל? "אני מאמין שיהיה מאבק גדול", ציין ברקאי. "הרבה תלוי ב-23 במרץ, מי יהיה שר הביטחון. אני חושב שהרבה תלוי בעמיתים שלנו שבינתיים שותקים כי הם חושבים שזה לא יגיע אליהם, עד כמה העמיתים שלנו יתנו לנו גיבוי. עד כמה נקבל גיבוי מהכנסת החדשה. אני לא חושב שהפור נפל, אני חושב שזה עוד מאבק בשורה של המון המון מאבקים שגל"צ מקיימת כל שנותיה".