רבנים מחזקים את סמוטריץ': ראוי לשרת את עם ישראל

חמישה רבנים בציונות הדתית במכתב תמיכה בבצלאל סמוטריץ׳ ורשימת ״הציונות הדתית״

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בשבט תשפ"א | עודכן: 08:24

רבנים מחזקים את סמוטריץ': ראוי לשרת את עם ישראל-ערוץ 7
הרב יהושע שפירא
צילום: דוד שטיין

חמישה רבנים בציונות הדתית שיגרו הערב (מוצאי שבת) מכתב תמיכה בבצלאל סמוטריץ׳ ורשימת ״הציונות הדתית״.

על המכתב חתומים הרב חננאל אתרוג, ראש ישיבת שבי חברון. הרב חיים גנץ, ראש ישיבת מעלה אליהו בת"א. הרב דוד דודקביץ', ראש ישיבת רועה ישראל ורב הישוב יצהר. הרב שמעון כהן, ראש מוסדות בית מוריה בבאר שבע והרב יהושע שפירא, ראש ישיבת ההסדר רמת גן.

"מתוך הכרותנו הטובה עם ח"כ בצלאל סמוטריץ' בשנים האחרונות, אנו החתומים מטה, מבקשים להעיד על היותו מגדולי העוסקים בצורכי ציבור באמונה ובמסירות", נכתב.

הרבנים התייחסו לסוגיית מי שאמורים לנהל משאים ומתנים פוליטיים והוסיפו, "ב"ה לא מצויים אנו בחדרי המשא ומתן על כל המורכבות הרבה הקשורה בכך, אך מתוך שיחות רבות והתיעצויות עמוקות שאנו שותפים בהם (יחד עם רבנים ואישי ציבור נוספים), על הלבטים והשאלות המורכבות והקשות מאוד עימן הוא מתמודד כשליח ציבור נאמן, יודעים אנו עד כמה בצלאל עוסק בכל דבר ציבורי באופן ענייני, לגופו של עניין ולתועלת הציבור ולא בחשבונות קטנים. עובד בנמרצות ובגבורה, מאוזנת עם ענוה. ודווקא בזכות נקיות זו הוא חזק כצור וראוי לשרת את עם ישראל בשליחות החשובה מכל של הציונות הדתית - להעמיד את התורה במרכז התחיה, 'ואתם תהיו לי ממלכת כהנים וגוי קדוש'. דברים אלו נכונים גם ביחס לאנשי צוות המסורים והנאמנים".

הרבנים חתמו את המכתב בקריאה "להגביר את העין הטובה השופטת בטוב כל אדם וביותר את כל שליחי הציבור. אנחנו קוראים לבצלאל כשליח צבור של תנועה אידיאליסטית מאירה הקוראת בשם ה', לשמור על נקיות ולא להיגרר למידה הפגומה של הכפשות ופגיעות הדדיות. כך גם ראוי ומתבקש שינהגו כל הפועלים להרמת קרן ישראל.

אנו מקוים ומתפללים שעם כל הכאב על ריחוק הלבבות החברתי שנוצר לצערנו בתקופה קשה זו לעם ישראל, ישכילו כולם להתעלות מעל המשבר, להרבות טוב ושלום, כולנו בני איש אחד נחנו ואב אחד לכולנו, ומכולם יחד יתרומם כבוד ה' על עמו ונחלתו".