ח"כ מתן כהנא: "מפלגת סער - בלון שיתפוצץ אחרי הבחירות"

בוקר של חילופי האשמות בין תקווה חדשה לימינה. ח"כ האוזר טען: "בנט הוא מועמד קש", מתן כהנא הגיב: "תקווה חדשה זה עוד כחול לבן, זה עוד פלופ"

103FM , כ"ד באדר תשפ"א

ח"כ מתן כהנא (ימינה) שוחח הבוקר (שני) עם ענת דוידוב וגולן יוכפז והגיב לדברי ח"כ צבי האוזר, לפיהם יו"ר ימינה, נפתלי בנט עובד אצל רה"מ נתניהו. בהמשך הסביר על החשיבות הרבה של הטיפול במאחזים ביהודה ושומרון, והציג את עמדותיו בנושא.

"מפלגת סער זו מפלגת אווירה. בלון שיתפוצץ 10 שניות אחרי הכרזת תוצאות הבחירות. מפלגה שקמה אך ורק משנאה בלי אג'נדה. זה עוד כחול לבן, זה עוד פלופ. מי שרוצה להוציא את מדינת ישראל מהברוך הזה ולהחליף את השלטון צריך להצביע לנפתלי בנט", טען כהנא.

בהמשך הסביר שלמרות הערכה הרבה של בנט לראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הזמן להחליף אותו. "בנט בא להחליף את נתניהו. הוא מעריך אותו על מה שהוא עשה עד היום למען מדינת ישראל, אבל משוכנע שצריך להחליף אותו. במדינת ישראל, בה רוב העם הוא ימני ו־80 מנדטים לפחות בכנסת הם מנדטים ימניים תקום ממשלת ימין, אבל השאלה הגדולה היא מי יהיה בראשות הממשלה הזו: האם זה יהיה נתניהו שהביא אותנו למצב בו אין משילות בנגב וילדה לא יכולה ללכת לישון בלי לפחד שיאנסו אותה, השכן שלי בבית גמליאל קם בבוקר ומגלה שגנבו לו את כל הכבשים מהדיר כי אין משילות. או נפתלי בנט שיביא את תוכנית סינגפור להוריד את המיסים".

על תוצאות הסקרים האחרונים ומיקומם בטבלה אמר: "כל הסקרים מראים שיש כ18 אחוז של מתלבטים ואני משוכנע שהרבה מהם ילכו אלינו. מי שרוצה להיכנע לנתניהו ששכח מה זה להיות ימין יכול להצביע למפלגות אחרות".

בהמשך ביקש כהנא להתייחס לנושא ההתיישבות הצעירה והמאחזים ביהודה ושומרון ונשאל האם זה יהיה הנושא הראשון בו יטפלו. "נפתלי בנט אמר בקולו שההחלטה הראשונה שלו כראש ממשלה תהיה להסדיר את ההתיישבות הצעירה כי מדובר בחלוצים שהמדינה שלחה להתיישב על יהודה ושומרון", טען כהנא, "אנחנו נעשה גם וגם. אגב, שימו לב שגרים שם אנשים שאתה ואני שלחנו לשם, ואין להם מדרכות, חשמל, מים, או סידורי ביטחון. לכן, צריך פה ממשלה שיודעת להתמודד גם עם זה וגם עם הקורונה".