טקס הקראת שמות חללי מערכות ישראל נערך הבוקר (שלישי) בהיכל הזיכרון בהר הרצל, במעמד שר הביטחון בני גנץ, מנכ"ל משרד הביטחון אלוף אמיר אשל, ראש אגף משפחות, הנצחה ומורשת אריה מועלם, ראש אכ"א אלוף יניב עשור, ראשי אגפי משאבי אנוש במשטרה, בשב"כ ובמוסד ומשפחות שכולות.

במהלך הטקס הוקראו שמותיהם של כלל חללי מערכות ישראל על ידי חיילי צה"ל.

שר הביטחון, בני גנץ, אמר כי "מי שחווה אובדן, לא ישכח אותו לעולם. כך אני זוכר את יונתן ברנס זיכרו לברכה, שקפץ ביחד איתי לתקרית של ניסיון חדירה על הגדר, למרות שלא היה אמור לצאת לשטח.
יונתן שילם על התנדבותו ורוח הקרב בחייו - וכמוהו רבים אחרים, שבדמם - הגנו על תושבי הארץ הזו.

בזכרוננו הפרטי, אף בהיעדרם הם חיים כל כך – החדר שנותר כפי שהיה, הסימניה שנותרה באותו העמוד בספר, הזמן שקפא מלכת. ביום הזה מתחבר הזיכרון הפרטי של כל אחת ואחד מאיתנו, לזיכרון לאומי של כולנו כאומה.

"היכל הזיכרון שבו אנו נמצאים, הטקס של הקראת השמות שמיד נתחיל בו, הם הדוגמה לחיבור הזה: כל שם הוא עולם ומלואו, וכל השמות – הם הסיפור שלנו. ביום הזה, יותר מאשר בכל יום אחר, אנו מבקשים מכם, בנות ובני המשפחות השכולות, לשתף, לאפשר לנו להיאחז באותם רגעי חיים. לספר על יפי ויפות הבלורית והתואר, לשחזר את כל אותם רגעים אחרונים והרגעים שלפניהם. לומר, שוב ושוב, את כל אותן המילים שלא הספקתם לומר. אנחנו, כולנו, מחויבים לשמוע, מחויבים להקשיב, מחויבים לזכור''.

גנץ הוסיף: ''מחויבים לעשות הכל כדי שלא יהיו עוד מלחמות- לנהוג באחריות, להתייחס לחי חיילינו בחרדת קודש. היום הזה שבו לא יהיו עוד מלחמות, לצערי, רחוק, ואנו, נמשיך לבצע את משימותנו, להגן על המולדת, ולחיות גם על חרבנו.

"אני מבקש להודות לאגף משפחות שכולות והנצחה ולכל הפועלים כדי שנוכל לזכור. כעת, ניתן כבוד לכל נופלת ונופל, לכל משפחה ומשפחה - ונזכור", כך שר הביטחון.

עוד באותו נושא:

לוח השידורים המלא של ערוץ 7 ליום הזיכרון וליום העצמאות

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו