שידור חי: מזיכרון לעצמאות בהוד השרון

הצטרפו לטקס המעבר ולתפילה החגיגית מבית הכנסת משכן יעקב בהוד השרון. את התפילה יוביל החזן נתנאל אילוביצקי יחד עם המנצח רפי ביטון ומקהלת קולות מן השמים, ואומן הקלרינט חנן בר סלע.

ערוץ 7 , ב' באייר תשפ"א | עודכן: 18:30

המועצה הדתית הוד השרון בראשות אל''מ במיל' אבי בלושטיין יצרה מסורת ייחודית לרגעי המעבר בין יום הזיכרון ליום העצמאות.

בלושטיין מספר כיצד נולדה היוזמה: "כאיש צבא קבע שאיבד רבים מחבריו הטובים והקרובים במלחמת ההתשה בתעלה, כואב לי מאוד שיושבות המשפחות השכולות ביום הזיכרון ובערב הן שומעות את הזיקוקים בשמים.

"זו סוג של פגיעה במשפחות השכולות, ולכן פניתי לפני מספר שנים לראש העיר הוד השרון באותם הימים חי אדיב, שאף הוא אל"מ במילואים והוא גם אח שכול שאחיו נפל בעת מילוי תפקידו על גדר המערכת בלבנון, והצעתי לו בכדי לעדן את המעבר בין יום הזיכרון ליום העצמאות בדרך מיוחדת ומרגשת לקיים תפילת מעבר הכוללת טקס יזכור ואל מלא רחמים עם המשפחות השכולות ובשיתוף יד לבנים ויו"ר יד לבנים בעיר יוסי שני. מיד לאחר מכן תפילת ערבית מרגשת יחד עם תפילת הלל".

בלומשטיין מספר כי האירוע מתקיים כבר כמה שנים ומגיעים אליו מאות אנשים מכל רחבי הארץ, "בית הכנסת מלא מפה לפה שאפילו זקני מגדיאל לא זוכרים מעמד כזה. במהלך התפילה הקהל מצטרף לתפילה בשירה ובריקודים ובמחיאות כפיים סוערות. את הערב מפיק בכישרון רב מנהל התרבות במועצה הדתית ערן טרבלסי, אשר כל פעם מחדש מרגיש תחושת סיפוק והתחדשות לאחר סיום תפילה מרוממת זו".

את התפילה היום מוביל המוסיקאי והמנצח רפי ביטון ומקהלת קולות מן השמים, יחד עם מקהלת הילדים מלאכים, יחד עם החזן העולמי נתנאל אילוביצקי, ועם אורח מיוחד - אמן הקלרינט חנן בר סלע.

לוח השידורים המלא של ערוץ 7 ליום הזיכרון וליום העצמאות