אביתר חסר לעולם, כל יום

בבית העלמין הצבאי בקריית שאול סיפרה רות ברקוביץ', אחותו של סמל אביתר יוספי ז"ל, על אחיה ועל ההנצחה שלו ברחבי הארץ

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' באייר תשפ"א

בבית העלמין הצבאי בקריית שאול שוחח כתב ערוץ 7 עם רות ואורי ברקוביץ'. רות היא אחותו של סמל אביתר יוספי ז"ל שנפל בנחל חילזון בעת שירותו הצבאי.

רות סיפרה על התחושות ביום הזיכרון, "מתרגשים שיש לנו את היום הזה, שבאו כל החברים והמשפחה. שנה שעברה זה היה מאוד חסר לנו. לראות פה את כל החברים והמשפחה זה מרגש אותנו שזוכרים את אביתר ויכולים ככה להתחבר איתנו ביום הזה, זה היום שלנו, של המשפחה בעיקר".

"אביתר היה מלח הארץ. כל יום שהוא לא פה זה חסר לעולם. הוא היה בן אדם מאוד מיוחד. לוחם בנשמה היה בסיירת צנחנים. הוא כל כך רצה להתגייס ועשה כל מה שצריך בשביל זה, גם אם צריך לעלות במשקל אהב מאוד את הצבא, ידע את המשימה שלו ואת כל מה שצריך לעשות. והוא נפל בנחל חילזון לפני שנתיים וחצי במהלך אימון ומאז אנחנו המשפחה כואבים ומתגעגעים", אמרה רות.

אורי ברקוביץ', גיסו של אביתר הסביר את פשר החולצה שלבש עליה נכתב 'הכל טוב', "עכשיו לא הכל טוב, אבל 'הכל טוב' זה היה המוטו שהצוות סיפרו שבכל משימה וכל אימון אביתר היה הראשון שאומר הכל טוב. כמובן שלנו לא הכל טוב והחיסרון שלו מורגש כל יום, ואנחנו לא צריכים יום אחד בשנה כדי לזכור ולהתגעגע".

אורי התייחס לסוגית הצמידות של יום הזיכרון ויום העצמאות, "אני חושב שהחיבור הזה בין יום הזיכרון ליום העצמאות הוא בלתי נמנע, כי כמו שכל האומה כאומה אחת זוכרת את כל מי שנהרג בצבא ובפעילויות טרור למיניהן, כך מיד נכנסים ליום העצמאות כדי להבין באמת שלולי אלה שמסרו את נפשם לא היתה לנו מדינה. כמה שהיום הזה קשה לנו מאוד, החיבור הזה הוא חיבור שהיה חייב להיעשות מהאבל של יום הזיכרון ישר לשמחה של יום העצמאות, ולהודות לאלה שנפלו והקריבו את עצמם למען המדינה והמולדת, ובזכותם אנחנו זוכים לחגוג את עצמאותה של המדינה".

רות אמרה כי גם היא רואה ערך בחיבור הימים למרות הקושי, "זה מעבר מאוד קשה, יש רגעים שבהם יותר עובר, ויש רגעים שפחות והקושי הזה הוא קושי עצום".

גיסו של אביתר סיפר על מפעלי ההנצחה לזכרו, "בישיבת ההסדר בנהריה בה הוא למד נבנתה ספריה לזכרו ובכל יום ראשון התלמידים הולכים לתחנת הרכבת ומחלקים ממתקים כי זה דבר שהוא היה עושה בזמן שלמד בישיבה. ובכל שבת מסיימים כמה ספרי תהילים לזכרו. בסניף בני עקיבא בקרית שלום בנו ספריה ובית כנסת וארון קודש לזכרו, וממשיכים להנציח אותו בכל דרך שאנחנו יכולים כי זה מה שהוא אהב לעשות - ללמוד ולעסוק בתורה, לדבר עם החברים על תורה ומצוות, וכמובן להשתדל להיות הלוחם הכי טוב שהוא יכל להיות בשירות הצבאי".טוען....