"הרס ישיבת חומש - חרפה"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מגנה את הרס הבתים והישיבה בחומש: "בזמן של הסלמה בדרום ובירושלים מוצא משרד הבטחון זמן להרוס ישיבה ובתים פרטיים. במקום למחוק את חרפת הגירוש מעמיקים אותה"

בשיתוף ישיבת חומש , ט"ו באייר תשפ"א

"הרס ישיבת חומש - חרפה"-ערוץ 7
יוסי דגן עם הרב אלישמע כהן בחומש
צילום: דוברות שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מגיב היום בחריפות על הרס בתי המשפחות והישיבה בחומש.

"זוהי חרפה. בזמן שיורים עלינו טילים מדרום, ויש הסלמה בירושלים, מוצאת הממשלה ומערכת הבטחון זמן לעסוק בהרס בתי מדרש ישיבה ובתי משפחות. במקום למחוק את חרפת הגירוש מעמיקים אותה".

לתרומות לישיבת חומש לחצו כאן

לדברי דגן "התשובה צריכה להיות ביטול חוק ההתנתקות בצפון השומרון, את העוול שנעשה כאן למתיישבים, עקירתם מביתם ללא כל תוחלת תוך שהמקום נשאר בשליטה ישראלית מלאה צריך לתקן. אנחנו נתקן את החרפה הזו, לא נוותר עד שנקים את הישובים מחדש, ישיבת חומש תהיה במרכזו של הישוב המתחדש, ישוב של מאות משפחות".

אתמול (שני) בשעות הבוקר, הגיעו כוחות משטרה ומג"ב, הוציאו בכוח מבית המדרש ומבתי המשפחות את תלמידי הישיבה ואת המשפחות והרסו את ישיבת חומש שבצפון השומרון.

במהלך הפינוי הרסו הכוחות, את בית המדרש, 3 מבני מגורי התלמידים וכן ארבעה בתים של משפחות שהתגוררו במקום.

הבוקר כבר שבו התלמידים לסדרי הלימוד כרגיל. הבחורים והמשפחות מתנהלים כרגע ללא קורת גג, ממשיכים בשגרה ובלימוד התורה לצד ההריסות. מנכ"ל ישיבת חומש שמואל וונדי אמר ״אנחנו לא מתבלבלים, בחורי הישיבה ממשיכים להשמיע את קול התורה, על אף התנאים הקשים. את המבנים הרסו, אבל את התורה שיוצאת מהמבנים האלו, הם לעולם לא יוכלו להרוס".

"זה כאב גדול מאד שדווקא בימים האלה, בין יום העצמאות ליום ירושלים, שבהם אנחנו מודים להשם על הניסים הגדולים שעשה לנו ועל המדינה שנתן לנו, בוחרת אותה מדינה לגדוע לעצמה את היד והורסת ישוב בארץ ישראל", אמר הרב כהן

ישיבת חומש פועלת בחומש משנת 2002 וגם לאחר הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון המשיכה לפעול במקום כחלק מהמחאה על עקירת הישוב והמשך ההתיישבות בו למרות הגירוש.

לתרומות לישיבת חומש לחצו כאן