אחד מהילדים בכותל
אחד מהילדים בכותל יד לאחים

לאחר שבשנה שעברה החגיגות בוטלו עקב הקורונה, ההכנות לחגיגת בר המצווה ההמונית לעשרות נערים יהודיים שנולדו לאב ערבי ואם יהודיה וגדלו בכפרים ערביים נמצאות בעיצומן.

בעמותת יד לאחים נרגשים לקראת האירוע ומספרים: "ירושלים היא לבו הפועם של העם היהודי ושל כל יהודי ולכן זו זכות גדולה לחגוג בר מצווה כילד יהודי בירושלים".

המסורת של בר המצווה לעשרות נערים, בנים לאימהות יהודיות ואבות ערביים שחולצו מהכפרים הערביים על ידי אנשי יד לאחים, אמנם נקטעה בשנה שעברה בגלל הקורונה אבל בימים אלו החלו בארגון לעבוד על החגיגה ההמונית שתתקיים בקיץ הקרוב.

לא פחות מ-50 נערים כאלו שיגיעו בתקופה הקרובה לגיל מצוות יחגגו יחד את בר המצווה שלהם בטקס מרגש שיתקיים בעוד כשלשה חודשים ברחבת הכותל המערבי.

ביד לאחים אומרים כי מלבד הפקת טקס העלייה לתורה של אותם נערים בשמחה ובריקודים, אמורים נערי המצווה להשתתף עם אמותיהם ואחיהם בסיור מרגש בעיר דוד המהווה את תחילת הגרעין היהודי בירושלים כולה, זאת כדי להנחיל להם בדרך בלתי אמצעית את המסורת וההיסטוריה היהודיים.

בנוסף תערך עבורם מסיבת בר מצווה מושקעת, והם יזכו לבקר בבתיהם של רבנים מוכרים שידברו איתם על חשיבות הכניסה לעול מצוות ויברכו אותם.

זוגות התפילין שנרכשו עבור הנערים האלו הוזמנו כבר לפני כשנה ובארגון מאמינים כי בחודש הקרוב הם אמורים להיות מוכנים ללא יוצא מן הכלל.

בשנים קודמות היו אלו רבה של צפת הרב שמואל אליהו וכן ראש ישיבת 'עטרת ירושלים' הרב שלמה אבינר שקיבלו את הנערים במעונותיהם, דיברו בפניהם ובירכו אותם.

בעמותה מציינים כי עבור אותם נערים שנולדו וגדלו כמוסלמים, בר המצווה היא נדבך חשוב בהשבתם לאלוקי ישראל ולחיק העם היהודי. ירושלים היא לבו הפועם של העם היהודי ושל כל יהודי ולכן זו זכות גדולה לחגוג בר מצווה כילד יהודי בירושלים.

לכניסה להגרלה לחצו כאן

בימים אלו עורך ארגון 'יד לאחים' הגרלה מיוחדת על ספר תורה מהודר ומפואר בקרב התורמים לפעילותו לפדיון שבויים. בהגרלה זו אין מדובר על אותיות או עמודים אלא על זכייה בספר תורה שלם. במוקד ההרשמה מפצירים בציבור לא לחכות לשעות העומס של הרגע האחרון, ואומרים: מספר המצטרפים להגרלה מוגבל, ומכסת המשתתפים החדשים מתמלאת במהירות, וממליצים לכל מי שרוצה להכניס את ספר תורה המיוחד לזכותו או לעילוי נשמת יקיריו, להצטרף כבר עכשיו באמצעות חיוג למוקד שתוגבר משמעותית.

ההגרלה תתקיים בעז"ה ביום רביעי א' בסיון 12/5/21 - לקראת חג השבועות, חג מתן תורה. לכניסה מידית להגרלה חייגו כעת 9234*. ניתן להירשם גם באמצעות האתר המאובטח.