ח"כ מאי גולן
ח"כ מאי גולןצילום: עצמי

ח"כ מאי גולן תקפה בצהריים (ראשון) בחלק הסגור של ישיבת סיעת הליכוד את חברי הכנסת והשרים שנמנעים מהשתתפות בהפגנות מול בתי חברי סיעת ימינה.

"אני מבינה ולא אומרת את זה בציניות בכלל שיש פה שרים וח"כים מהמעלה הראשונה שלהפגין ברחובות זה לא במסגרת עבודתם אבל, וזה אבל גדול, צו השעה הוא עצם עתידה היהודי הבטוח של מדינת ישראל שנמצא בסכנה", טענה גולן.

"לכן אני חושבת שכשאתם יודעים שיש עדין חברי כנסת שהעקרונות שלהם והאידאולוגיה שלהם לא נותנת להם בצורה מלאה להצביע בעד ממשלת השמאל המסוכנת הזו אתם צריכים לבוא ולהזכיר להם את זה. בדיוק כמו שאנשי השמאל הקיצוני לא זזו מפתח ביתו של ראש הממשלה בבלפור גם אנחנו צריכים לצאת לרחובות ולהזכיר להם שמדובר במדינת ישראל", הוסיפה.

נתניהו: מגנים כל הסתה מכל צדערוץ כנסת

בתשובה אמרו לגולן חבר הכנסת מיקי זוהר והשרה גילה גמליאל כי הם מתנגדים להפגנות מול בתים פרטיים.

"אני מתנגדת להפגנות ליד בתים של אנשי ציבור. המשפחות לא צריכות להיות חלק מהמאבק הפוליטי", אמרה גמליאל והשרה מירי רגב הוסיפה "אני מסכימה עם גמליאל".

גולן השיבה להם, "זה לא רק מול בתים זה מול בגידה בעקרונות".

‏בהמשך התעמתו על אותו רקע השר שטייניץ וראש הממשלה נתניהו. שטייניץ הביע התנגדות להפגנות מול בתי פוליטיקאים, נתניהו תקף אותו ואמר שהוא ומשפחתו סובלים שנים מהפגנות נגדו וכולם שותקים.

השר ישראל כץ אמר בישיבה, "ראש הממשלה נתניהו הוא המועמד שלנו לראש ממשלה גם אם נלך לאופוזיציה והוא יהיה יו״ר האופוזיציה. מעולם לא חלקתי על העובדה שבנימין נתניהו הוא יו״ר הליכוד ונשאר כיו״ר הליכוד, אין מה לדון בכלל והליכוד לא הולך לעסוק בזה בשום דרך. זו עובדה ברורה".

השר דודי אמסלם הוסיף, "אנחנו חייבים להישאר מאוחדים. אני יודע שיש אצלנו אנשים שרוצים לערוק עלינו להישאר מאוחדים ולצופף שורות". נתניהו השיב לו "תודה על מה שאתה אומר".