בני גנץ: גלי צה"ל הפסיקה להיות תחנה ממלכתית

שר הביטחון מתכוון להמשיך לפעול לסגירת התחנה, "חיילי צה"ל צריכים להיות מורחקים מכל עיסוק פוליטי".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשפ"א

שר הביטחון בני גנץ טען בצהריים (רביעי) במליאת הכנסת כי אין מקום לתחנת גלי צה''ל במתכונה הנוכחית, משום שהפסיקה להיות תחנה ממלכתית, כלשונו.

גנץ אמר כי ימשיך בתוכניתו לסגור את גלי צה''ל. "אין מקום להפעלת גלי צה"ל במתכונתה הנוכחית בעיקר מבחינה פוליטית. חיילי צה"ל צריכים להיות מורחקים מכל עיסוק פוליטי שהוא והתחנה ראוי לה שתהיה ממלכתית והיא מזמן הפסיקה להיות כזאת, מטבעה של תקשורת שעוסקת בנושאים אקטואליים ופוליטיים.

''לכן ביקשתי ועדה שתפעל לראות מה אנחנו עושים עם גלי צה''ל, מאחר והיינו בתקופת בחירות היועמ"ש החליט שהנושא הזה לא יכול להיות מבורר ומושלם בתקופת בחירות ואני מקווה שעם הקמת הממשלה אני אוכל לחזור ולטפל בנושא הזה'', עדכן שר הביטחון.

כזכור, בחודש ינואר האחרון החליט גנץ להניע מהלך שמטרתו הוצאת גלי צה"ל ממערכת הביטחון. בהמלצת הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי ולאחר דיונים מקדימים שנערכו בצה"ל ובמשרד הביטחון, הוחלט לנתק בין מערכת הביטחון וצה"ל לבין פעילותה של תחנת רדיו עצמאית.

ההחלטה נובעת מהייעוד של צה"ל, וכן מהצורך להפריד בין שירותם של חיילי צה״ל לבין פעילותו של אמצעי תקשורת בו מועסקים לובשי מדים בתכנים פוליטיים.

גנץ אמר אז: "ההחלטה שקיבלתי בהמלצת הרמטכ"ל היא עניין ערכי ולא תקציבי. התקשורת החופשית בישראל היא חשובה מאין כמוה, ואמשיך להגן עליה ולדאוג לעצמאותה, אולם קיום תחנה צבאית בצה"ל אינה סבירה בעת הזו.

''קבעתי כי לובשי מדים לא יעסקו בפוליטיקה בשום תפקיד, זהו דבר בלתי מתקבל על הדעת הסותר את ערכי צה"ל, את היושרה המתחייבת ואת ההתנהלות התקינה. אני מוקיר את גל"צ ואת תרומתה לתקשורת הישראלית, ולמגוון הדעות והקולות בתקשורת, ונכון יהיה למצוא אפיק אחר להמשך פעילותה", הוסיף שר הביטחון.