"זהו הפיתרון האידיאלי לחופש הגדול"

השעמום בחופש הגדול מוביל את בני הנוער לרבוץ שעות ארוכות מול מסכי הטלוויזיה והסמארטפונים, מקומות בהם לא היינו חפצים לראות אותם, לעולם קטן יש עבורכם את הפתרון האידיאלי

בשיתוף מקום בעולם , כ"א בתמוז תשפ"א

"זהו הפיתרון האידיאלי לחופש הגדול"-ערוץ 7
חי בר כרמל
צילום: מנו גרינשפן

כולנו מכירים את הימים המתסכלים הללו, הילדים מסיימים את הלימודים ואנחנו בטוחים כי כעת אנחנו נרביץ בהם תורה ומוסר, נבלה רגעים רבים במחיצתם ונחווה רגעים של הורים ובנם או ביתם.

בפועל מה שקורה הוא שהמתבגרים שלנו מסתגרים בחדר עם מסך כזה או אחר, כותבים וקוראים מלל אינסופי בוואטסאפ ובפייסבוק, מרפרפים על תמונות באינסטגרם וצוחקים בקול מסרטונים הזויים בטיק טוק.

מוכר לכם? כנראה שגם אתם הורים המתוסכלים מצורת החופש הגדול של הילדים שלכם, אבל בתכלס גם אנחנו אשמים לא מעט בכך. הרי גם לנו אין את כל הזמן שבעולם בשביל הילדים, למרות כל התכנונים והרצונות, גם לנו יש שגרת חיים ולא תמיד שגרת העובדה שלנו מצליחה להשתלב יחד עם החופשה של הילדים.

עופרים
צילום: דביר שינובר מתנדב רט"ג

ואז הם ואנחנו מתוסכלים, הם מתוסכלים כי לנו אין זמן עבורם ולכן הם שוקעים בכל הדברים שלא היינו רוצים לראות אותם שקועים בהם ואנחנו מתוסכלים כי הם שקועים במסכים הקטנים במקום לנצח את החופש הגדול כמה שצריך וכך אנו נכנסים אתם ללופ אינסופי של תסכול, איפה הימים בהם שיא הטרדה הייתה במילים הידועות "אמא, משעמם לי".

ב"מקום בעולם" מבית עולם קטן החליטו לעצור את התופעה ולהחזיר את בני הנוער למילה הכתובה על גבי הנייר ולארץ ישראל היפה. במקום לכלות את זמנם מול המסכים המרצדים. מציעים במקום בעולם להורים מבצע מיוחד לרגל החופש הגדול, גם עיתון ילדים מהודר ומרתק וגם כרטיס מטמון במתנה לכל המשפחה.

"זהו הפיתרון האידיאלי לחופש הגדול" אומר איתי גרנק, מו"ל עולם קטן. "אנחנו מביאים לילדים שלנו את חומר הקריאה הנכון עבורם, את מה שהיינו רוצים לתת להם בעצמנו ובגלל לחץ הזמן אנחנו לא מגיעים לכך. בנוסף אנחנו מחזירים את בני הנוער לארץ ישראל יחד עם כל בני המשפחה, אין ספק שמדובר פה בחבילה האידיאלית לחופש ולכל ימות השנה".

"הבוקר פתחנו את המבצע" ממשיך גרנק, "השתתפנו בכנס 'בכל לבבך' וכבר עשרות מנויים נרכשו כבר, הקצנו למבצע 500 כרטיסים. לא מאמין שהכרטיסים יישארו לעוד זמן רב, בכל זאת הכמות מוגבלת".

"מקום בעולם" כעת במבצע – רוכשים מינוי שנתי ב-32 שקלין לחודש ומקבלים כרטיס מטמון של רשות הטבע והגנים למשך שנה.