הדיון הבוקר בכנסת
הדיון הבוקר בכנסת צילום: דני שם טוב

שרת התחבורה ח"כ מרב מיכאלי השתתפה הבוקר (שני) בדיון בוועדת חוץ וביטחון על הצפיפות בהיסעי צה"ל במיוחד בימי ראשון.

בפתח דבריה אמרה, "אנחנו יודעות ויודעים שיש עומס נוראי וצפיפות אדירה בכבישים ובתחבורה בכלל, בעיקר בשל מחסור עצום בתחב"צ והמצב שהגענו אליו הוא בלתי נסבל. התמונות בעומסים בתחבורה הציבורית בראשון בבוקר מחרידות ומתארות מציאות חיים של שנים שבה ראשון בבוקר הוא בלתי אפשרי והדוחק והצפיפות גורמים לכולם לשלם את המחיר, גם לאזרחיות והאזרחים".

עוד הוסיפה "עם כניסתי למשרד התחבורה, פניתי לרשות התחב"צ כדי שיפתרו את הבעיה ושמחתי לגלות שהצוות הגה את הרעיון המבריק להפוך את צה"ל לעוד מפעיל תחבורה. כך הצענו לצה"ל הסכם שמאפשר מצד אחד לפנות מקום בתחב"צ ומצד שני לתת שירות טוב יותר לחיילים והחיילות בהגעה והחזרה מהבסיסים. מדובר על פינוי של אלפי מקומות ברכבת ועשרות אלפי מקומות באוטובוסים בשעות השיא ברחבי הארץ".

עוד אמרה "לשמחתי, הרעיון שיזם משרד התחבורה היה במו"מ והייתה לי הזכות להגיד להם ללכת על זה בכל הכוח. הצלחנו להביא 100 מיליון שקל מהאוצר, שמבין גם שחייבים לטפל בזה – לא אירוע של מה בכך.

''משרד התחבורה מעוניין לשתף פעולה עם כל הגורמים במשק ובממשלה וכן עם גורמים אזרחיים כי התקיעות של התחבורה בחיים שלנו חייבת להשתחרר. זה דרוש כדי להזיז את המשק קדימה, כדי לאפשר לנו להגיע לאן שנרצה בחיים ובטח כדי לאפשר לחיילות וחיילים להגיע לבסיס/הביתה בצורה נוחה ויעילה. הפרוייקט הזה יקטין את העומס במרכזי הערים ובתחנות המרכזיות והוא חלק מהמאמץ ליצירת תשתית למעקב וניהול תחבורה בזמן אמת".

חבר הכנסת רם בן ברק, יו״ר ועדת החוץ והביטחון, אמר בדיון: ״אנחנו רואים את התמונות של חיילים וחיילות נלחמים על מקום באוטובוס כמו שנלחמים מול אויב.

''יש פה בעיה בטיחותית קשה וסכנה בריאותית כאשר לא שומרים על מרווחים בהתאם להנחיות הקורונה. אני מבקש לשמוע ממשרד הביטחון, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים ומצה״ל – כיצד בכוונתם לתת מענה לסוגיה''.

עוד באותו נושא:

בן ברק הוסיף: ''הועדה הזאת תפקידה לא רק להתעסק באיום האיראני, המצב בעזה או במדיניות החוץ של ישראל. הועדה הזאת בראש ובראשונה תפקידה לדאוג למי שמגן עלינו. אנחנו לא שוכחים זאת לרגע. אני מתכוון לקיים מעקב צמוד אחר יישום ההחלטות שנקבל פה בוועדה, ולא נרפה עד שהנושא יבוא על פתרונו״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו