לוס אנג'לס
לוס אנג'לס צילום: iStock

סקרים חדשים שפורסמו בימים האחרונים מגלים כי מרבית האמריקאים די מרוצים מרמת ואיכות חייהם, ואחוז הנשאלים המאמינים כי ארה"ב נמצאת "בדרך הנכונה" גבוה מאשר בעבר.

סקר של חברת מחקרי דעת הקהל "גאלופ" העלה כי 59.2 אחוזים מהנשאלים האמריקנים טענו כי הם "משגשגים", הנתון הגבוה ביותר מאז החלה "גאלופ" לפנות בשאלה הזו לנשאלים לפני 13 שנים.

עוד 73 אחוזים טענו כי "הם נהנים היום יותר מאשר ביום הקודם", הנתון הגבוה ביותר מאז התפרצות מגפת הקורונה לפני שנה וחצי.

גם סקר שביצעו Axios יחד עם Ipsos העלה כי יותר אמריקאים טוענים כי "הרגשתם השתפרה לעומת השבוע הקודם".

עוד באותו נושא:

סקר נוסף, של "מריסט קולג'" בניו יורק יחד עם NPR / PBS העלה כי 47 אחוזים מהאמריקאים טוענים כי "ארה"ב צועדת בכיוון הנכון" לעומת 49 אחוזים שטענו כי "ארה"ב אינה צועדת בכיוון הנכון". שאר הנשאלים לא החזיקו בדעה מוצקה.

בסך הכל, בממוצע הסקרים האחרונים, אמרו 43 אחוזים מהנשאלים כי "ארה"ב בכיוון הנכון" מבחינתם לעומת 22 אחוזים שטענו כך בשנה שעברה, ו-34 אחוזים שטענו כך לפני כארבע שנים. לעומתם, 51 אחוזים מהנשאלים טענו כי "ארה"ב אינה צועדת בכיוון הנכון", כך שעדיין מדובר ברוב פסימי.

כצפוי, החלוקה בין הדמוקרטים והרפובליקנים ברורה. בסקר של "מריסט קולג'" טענו 87 אחוזים מהדמוקרטים כי "ארה"ב בכיוון הנכון", כאשר בסקר דומה שנערך לפני ארבע שנים טענו רק 66 אחוזים מהרפובליקנים כי "ארה"ב צועדת בכיוון הנכון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו