מצעד הלהט"ב
מצעד הלהט"ב צילום: ISTOCK

פורום הארגונים למען המשפחה שיגר מכתב תמיכה לראש העיר אריאל אליהו שבירו לאחר שסירב, לטענת אגודת הלהט"ב, לתמוך באירוע הגאווה בעיר.

כזכור, שלושה משתתפים באירוע להט"ב שנערך בעיר אריאל בסוף השבוע נפצעו באורח קל, לאחר שנערים נכנסו למתחם, השליכו ביצים וריססו גז פלפל לעבר המשתתפים.

האגודה למען הלהט"ב גינתה את האירוע האלים, ובחרה לקשור בין האלימות המגונה לבין ראש העיר שבירו. "מדובר בפשע שנאה שאחריו אסור לעבור לסדר היום", נמסר מאגודת הלהט"ב. "זו תוצאה של הסתה ושנאה חסרת גבולות כלפי חברי וחברות הקהילה הגאה ורק בשל מי שהם. לצערנו, השנאה קיבלה גיבוי מאוניברסיטת אריאל ועיריית אריאל שסירבו לתמוך באירוע סובלנות של הקהילה הגאה המקומיות".

בפורום הארגונים למען המשפחה ביקשו לחזר את ידיו של ראש העיר. "אנו מבקשים לחזק את ידיך אל מול המתקפות המאורגנות והלחצים שמופעלים עליך בעקבות ההתפרצות האלימה כלפי האירוע של ארגוני הלטה"ב באריאל", כתבו. "יש להצטער על כל גילוי של אלימות, ואנו מקווים שהמשטרה תשים את ידה על מי שעשה זאת".

אליהו שבירו
מרק פולקשטס

"אולם לדאבוננו האלימות שיש לגנות ולמגר (באחריות משטרת ישראל) הפכה על ידי ארגוני הלהט"ב כרדום לחפור בו", הוסיפו. "ולמה הכוונה? אלימות כזו מהווה לצערנו תמריץ מוסרי והצדקה מבחינתם לקיום של צעדות להט"ב בחוצות הערים. ולא היא. אלימות יש למגר ומצעדי להט"ב יש למנוע".

עוד באותו נושא:

"אנו קוראים לך לא להיכנע. כראש עיר אשר חזונו הנו הצעדת העיר קדימה לגידול אוכלוסיה מחד ולבניית חברה מוסרית מאידך אין להיכנע בשום אופן לארגונים שמבקשים לעשות הון פוליטי על גבי אירוע אלימות, ולנצלו כדי לקדם את עמדותיהם המסוכנות לעתיד החברה כולה. יש לדחות על הסף כל ניסיון לנצל את עמדת הקורבן כדי להשתיק קולות של אזהרה וביקורת מצד המתנגדים לדרכם", נכתב.

"אנו מחזקים את ידיך בעמידתך בחזית ההתמודדות הקשה הזאת, בשם ההווה והעתיד של מדינת ישראל", כך 'פורום הארגונים למען המשפחה'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו