ח"כ טור פז (במרכז) בכנס קטיף
ח"כ טור פז (במרכז) בכנס קטיףצילום: מאיר אליפור

בכנס קטיף ה-7 לאחריות לאומית נערך פאנל בנושא הציונות הדתית בפוליטיקה הישראלית. בפאנל השתתפו ח"כ שלמה קרעי (ליכוד), ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) וח"כ משה קינלי טור פז ( יש עתיד).

במענה לשאלה כמה זמן תחזיק הממשלה ענה ח"כ טור פז: "אני מאחל לכל קואליציה שתקום בעתיד שיהיה בה את האמון שיש בין בנט ולפיד. מערכת היחסים בין ראשי המפלגות בתוך הקואליציה הם אלה שיכריעו את אורך החיים של הממשלה. אני מעריך שזה לא יהיה קצר".

הוא העריך כי המפלגות החרדיות עוד יצטרפו לממשלה. "אני משער שהממשלה לא תישאר באותו הרכב ויצטרפו אליה מפלגות נוספות. המפלגות החרדיות שוקלות להצטרף לממשלה"
.
ח"כ שלמה קרעי אמר כי "משאלת הלב שלנו שהממשלה תסתיים מאוד מהר. היא מסוגלת לעשות נזק גדול מאוד בזמן קצר. הערכה שלי היא שכשבנט יגיע לסוף הקדנציה שלו, הוא יפיל את הממשלה מסיבות ימניות".

ח"כ מיכל וולדיגר הוסיפה, "אני מתפללת שהממשלה לא תחזיק הרבה זמן. אבל צריך לשאול את מנסור עבאס כי הוא ראש הממשלה בפועל. הדבק היחיד שמחזיק את הממשלה זה ביבי. ברגע שהוא לא יהיה, הם יתפרקו".

על מעמד הציונות הדתית אמר ח"כ טור פז: "מה שלקחנו ב-16 השנים האחרונות זה להתנחל בלבבות. זה המבחן בעייני כל הזמן. אני חושב שהעבודה שאנשי הציונות הדתית נמצאים בכל המפלגות כולל משמאל זה תעודת כבוד. אנחנו מרובי גוונים וזה בא לידי ביטוי גם במפלגות".

ח"כ קרעי טען כי "ציונות הדתית היא לא מגזר אלא דרך חיים. הורי שהגיעו מצפון אפריקה חינכנו את הילדים לאהבת הארץ וזאת הציונות הדתית האמיתית. לדעתי הבית האמיתי של הציונות הדתית זה איפה שנמצא כל העם. אני פחות מתחבר למפלגות נישה למרות מקומן המכובד.

ח"כ וולדיגר סיכמה, "הערכים של הציונות הדתית זה לדאוג לעצמו כדי לתת הלאה. מפה החוצה. אפשר לראות את זה בגרעינים התורניים ובישיבות ההסדר. הציונות הדתית היא דרך. ניסינו במפלגה לקחת רשימה שאפשר לכלול בה את כל המכלול שנקרא הציונות הדתית".