כריכת הספר "העולם מחכה לך"
כריכת הספר "העולם מחכה לך" צילום: יח"צ

משבר, פיטורים וחל"ת הפכו בשנה האחרונה לנורמה. מיליון איש הפכו לפתע למובטלים והחששות (שגם כך היו שם תמיד) לגבי העתיד המקצועי ואפיקי הפרנסה - הפכו לסיוט.

"הרבה אנשים שואלים את עצמם מה עליהם לעשות עכשיו והם מתחלקים לשתי קבוצות:

אלו שמחזיקים בכל כוחם בעבודה הנוכחית וחיים בהישרדות לא נעימה ואלו שתופסים אומץ ומנסים לשנות קריירה משמחת שתתאים לכישורים וליכולות האישיות שלהם", אומר מתי וכסלר, נשוי, אב לששה, מייסד מכללת 'כוונה' ומוביל את קהילת ההתפתחות האישית הגדולה במגזר הדתי.

הרבה לפני שצמד המילים 'לעטות מסכה' נכנס לחיינו, וכסלר ייסד את מכללת 'כוונה' שמובילה כבר 15 שנים צעירים ומבוגרים רבים - בדרך הנכונה לשינוי קריירה.

להזמנת הספר עם ערכת תרגילים לחצו כאן

"להרבה אנשים ונשים היום, יש עולם פנימי עשיר וכישורים שהם רוצים להוציא אותם מהכוח אל הפועל", אומר וכסלר.

"מצד שני, הם לא תמיד יודעים במה הם רוצים לעבוד ואיפה מוצאים עבודה שבא הם יביאו את עצמם לידי ביטוי. מצד שלישי: הם צריכים להתפרנס ושוק העבודה קשוח, משתנה ונמדד לפי תוצאות ופחות לפי 'נתינת שעות'. ככה הם מוצאים את עצמם בין הפטיש לסדן; מחזיקים בעבודה מתוך פחד, למרות שהם לא נהנים ממנה והמשבר הנוכחי רק העצים את התחושות האלה. אם לא עושים עם זה משהו - זה לא קורה מעצמו. לשנות קריירה מצריך הכוונה ויצירת תהליך שדרכו מתאפשר לך להבין את עצמך, מה הלב שלך רוצה וכיצד נכון לשנות את הקריירה בלי להרגיש שזאת קפיצה לבריכה בלי מים. הסבה מקצועית זה לא זבנג וגמרנו. יש בה תהליך פנימי אישי שכל אחד שרוצה שינוי צריך לעבור עם עצמו. התהליך לוקח זמן ומצריך מאמץ ואומץ לשחרר לפעמים את הדברים שאתה טוב בהם".

מה זאת אומרת? אם אני טוב במשהו אני לא אמור להחזיק בו?!

"תתפלא, אלו שמצליחים הם האנשים שבונים את סביבת העבודה שלהם לפי הדרישות שלהם ולא של הלקוח או הבוס", אומר וכסלר. "בסופו של דבר, בשביל לתת את כל מה שיש לך - אתה חייב להיות מאוהב בעבודה שלך. במקרה כזה, להצטיין זה הכיף הכי גדול ולא מאמץ סיזיפי של היאחזות בתפקיד בחרדה. רוב האנשים שתקועים במקצוע הלא נכון זה דווקא בגלל שהם מיומנים בו, אבל הוא לא מה שמביא להם סיפוק כי אין שם צמיחה. אני מציע לכל אדם כזה לשאול את עצמו מה הייתי עושה אם לא הייתה לי את המיומנות שאני טוב בה? התשובות שעולות מפתיעות ומשם אפשר לבנות מסלול שבו האדם מפתח מיומנות-על אחרת בתחום שבו נמצא היעוד המקצועי שלו".

מתי וכסלר
צילום: באדיבות המצולם

רוצים שינוי: ספר קצר ולעניין

בעקבות המצב ודרישת הקהל להכוונה, התיישב וכסלר לכתוב את העקרונות והשיטות אותם הוא מלמד עם הצוות שהוא עומד בראשו במכללת 'כוונה'.

את שפע התובנות והעקרונות הוא קיבץ לספר קצר אחד ומתומצת בן כ-60 עמודים העונה לשם מעורר ההשראה 'העולם מחכה לך'.

בפרקי הספר מאוגדים שלל נושאים חמים במיוחד, המעסיקים צעירים ומבוגרים רבים. לדוגמה: איך להפסיק לעשות את מה שאתה הכי טוב בו ולצמוח? איך הולכים עם האמת שלך במקום 'להסתדר' ולהתפשר? וגם: האם אפשר לנצח את הקללה של בזעת אפך?.

"העקרונות המובאים בספר לא מיועדים רק למי שסגור על שינוי קריירה. הם בהחלט יכולים לשפר את המצב של כל אחת ואחד מאיתנו", אומר וכסלר. "אפשר לקחת את העקרונות המובאים בספר ולשפר דרמטית את התפקוד שלך בעיסוק הנוכחי, להיות זה שמוביל את התפקיד הנוכחי שלך ולא רק להיות תגובה לבקשות מאנשים אחרים מתחתיך או מעליך. היכולת לפתח את הסגנון האישי שלך שבסופו של דבר גורם לך סיפוק בעבודה - נמצא במקום פנימי של הכרה בכישורים הייחודים שלך ובניית ביטחון עצמי ליצור את הסביבה הקרובה שלך, כרצונך. אין ספק שזה דורש עבודה קשה, אבל היא אפשרית והיא שווה את המאמץ. מי שיקרא את הספר יופתע עד כמה הדברים פשוטים ברגע שהם מסודרים".

לתוכנית הליווי "העולם מחכה לך" לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו