מימין: דוד הגר, בני גנץ ועומר ינקלביץ'
מימין: דוד הגר, בני גנץ ועומר ינקלביץ'צילום: שלום קור

משרד התפוצות נפרד מהשרה היוצאת עומר ינקלביץ' באירוע בהשתתפות נשיא המדינה יצחק הרצוג, שר הביטחון בני גנץ, ח''כ דוד ביטן, מנכ''ל משרד התפוצות לשעבר דביר כהנא, הנדבן דוד הגר ומנכ''ל 'שלום קור' יובל אקשטיין.

הרצוג אמר: ''כולנו שמחנו, וגם אני באופן אישי, לעבוד איתך ולשתף איתך פעולה. ברמה האישית את קורנת אנרגיות חיוביות מרשימות ושברת קירות זכוכית.

''כמי שעוקב אחרי העולם החרדי אני יודע כמה שזה קשה. הגעת ליעד והבאת דוגמה מרשימה מאוד לנשים בחברה הישראלית. אני רוצה להודות לך על הנחישות שלך. המשרד בתקופה של הכהונה שלך עלה מדרגה ללא צל של ספק''.

הרצוג רמז על כוונותיה של ינקלביץ' לעתיד ואמר: ''אני יודע שיש לך הרבה חלומות וכבר למדתי שרבים מהחלומות שלך מתגשמים. אני מאחל לך הצלחה בכל אשר תפני וכמובן למשפחתך המקסימה''.

הרצוג וינקלביץ'
הרצוג וינקלביץ'צילום: שלום קור

שר הביטחון בני גנץ (כחול לבן) אמר לינקלביץ': ''עברת בפוליטיקה סוג של קורס מארינס. זה לא היה מסע של שטיח אדום אלא מסלול מכשולים, היו רבים שניסו להפריע לך, להכות אותך בדרך מעל החגורה ומתחת לחגורה, ואת הפגנת חוסן אישי מאוד מאוד גדול ואני רוצה לברך אותך על העניין הזה.

''ראיתי הרבה אנשים שעשו לעצמם את החשבון הפוליטי שלהם על מנת להסתדר טוב יותר פוליטית, ועומר לא פעלה ככה, אלא שמרה על נאמנות ועל דרך ואני רוצה להביע בנושא הזה הערכה גבוהה והיא ראויה לכל הערכה וכל שבח. אין לי ספק שאת תשתבצי באופן שבו החברה הישראלית והעם כולו יידע ליהנות מפירות מסירותך, מכישורייך ומהאנרגיה שנצורה בך'', הוסיף שר הביטחון.

ח''כ דוד ביטן (הליכוד) אמר באירוע: ''אני יודע שאת הולכת להתמודדות על תפקידים אחרים ואני מקווה שגם תצליחי. אנחנו נעזור ובמיוחד אני אעזור כמה שאוכל''.

השרה לשעבר ינקלביץ' אמרה: ''הגמרא במסכת עירובין מספרת על ר' יהושע בן חנניה, שהיה מהלך בדרך וראה תינוק יושב על פרשת דרכים. שאל אותו, באיזה דרך כדאי ללכת לעיר? והתינוק אמר לו – יש דרך קצרה וארוכה ויש דרך ארוכה וקצרה. ר' יהושע הלך בדרך הקצרה והארוכה. כשהגיע לעיר, גילה שמקיפין אותה גנות ופרדסים ונאלץ לחזור אחורה. כששאל את הבן - למה הכוונת אותי לשם? אמר לו – הרי אמרתי לך, זוהי דרך קצרה שהיא ארוכה.

''בחיים אנחנו צריכים לבחור בין כמה דרכים. ישנה דרך ארוכה שהיא קצרה, וישנה דרך קצרה שהיא ארוכה. כך גם ביחס ליהדות התפוצות. הדרך הקצרה היא לומר לאותה נערה: תעלי לארץ. מה את עושה באוסטרליה? תבואי לארץ וזהו. וכך, במשך שנים ארוכות, התייחסה מדינת ישראל ליהודי התפוצות. מערכת יחסים חד סטרית. אנחנו באים אליהם בבקשות, וכשהם מבקשים משהו מאיתנו, אנחנו דורשים מהם לעלות ארצה.

''אבל ישנה גם הדרך הארוכה. ובתור בני העם היהודי, הדרך הארוכה אינה זרה לנו כלל. כפי שכבר אמר הרב קוק: עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה. הדרך הארוכה הזו איננה מורכבת מקיצורי דרך. הדרך הארוכה הזו מובילה להגשמת חזון. חזון שכולכם שותפים לו. חזון שבחרתי להגשים ולהוביל ביחד איתכם מיומי הראשון במשרד. אתם כבר מכירים אותו. אני כמובן מדברת על עיקרון ההדדיות. חזון שבו העם היהודי יפעל יחד כמכפלת כוח לטובת שגשוגו וצמיחתו, כדי לשמש כמגדלור המפיץ אור לעולם כולו'', הוסיפה השרה לשעבר.