נחום הודה על הנס בזירת הפיגוע

נחום נביס שעבר שיקום ארוך ומפרך הגיע לברך "ברוך שעשה לי נס" יחד עם אחותו שנפצעה עימו בפיגוע בגוש עציון לפני כשנתיים.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ה' באב תשפ"א | עודכן: 23:07

בצומת אלעזר עורכים הערב (רביעי) בני משפחת נביס אירוע הודאה לרגל חזרתם ליישוב אלעזר, שנתיים לאחר ששניים מילדיהם נפצעו בפיגוע דריסה במקום.

בפיגוע נפצע נחום נביס באורח אנוש בראש ואחותו נעם נפצעה באורח בינוני. במשך ארבעה חודשים היה נחום מונשם אך לאחריהם הוא הצליח, בתהליך ארוך ומייגע, להשתקם.

אביהם של השניים פתח בדברים. "לפני שנתיים רצה אויבינו לשמוח ופגע בנעם ובנחום. הקב"ה מנע את שמחתו. זכינו לפגוש במשך השנתיים האחרונות שלוחים רבים של הקב"ה שעזרו ועוזרים לנו לאורך השלבים האלה. התכנסנו להודות לקב"ה על כל חסדיו ולכל שליחיו שעזרו לנו לכל אורך הדרך".

אמם של נחום ונעם, זהבה, נשאה דברים: "אני מודה לקב"ה שאנחנו באירוע הזה ועל הזכות הזו. אמנם הקב"ה נתן למשחית להשחית, אבל ברחמים גדולים הוא שלח לנו הרבה מלאכים לארץ להושיע ולטפל בנחום ובנעם שלנו".

היא סיימה את דבריה בקריאת פרק תהילים להודאה על הנס.

רב היישוב אלעזר, הרב חיים אירם, אמר באירוע, "אנחנו חוגגים היום אירוע של הצלה ניסית ממש של בן יישובנו. אנחנו רק מדמיינים לעצמנו איפה היינו יכולים להיות לפני שנתיים ובאיזה אירוע מרומם אנחנו היום".

"בתוך כל האסון של הפיגוע שהיה, אנחנו מסוגלים לחגוג שיקום ובחסדי שמיים נס גדול ואמיתי של ילד שגם המשפחה וגם אנחנו קיבלנו אותו במתנה", הוסיף הרב אירם.