יוסי דגן עם המאבטח
יוסי דגן עם המאבטחצילום: רועי חדי

כוח צה"ל מסיירת צנחנים עצר מחבל תושב כפר ביתא בשומרון, בחשד כי איים ותכנן לפגוע בראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

עצאם חמאיל, אשר נעצר בעבר בחשד למעורבות בפח"ע, נחקר כעת במשטרה בחשד לאיומים וכוונה לפגוע בדגן וזאת על רקע לאומני, ובעקבות פעילותו של דגן להכשרת היישוב אביתר.

דגן הגיב למעצר: "אני מודה לכוחות הביטחון, למשטרת ישראל, לחטיבת שומרון ולחיילי סיירת צנחנים על הפעילות המהירה. אמשיך לפעול ללא מורא וללא פחד למען חיזוק והרחבת ההתיישבות בשומרון.

''אני לא שונה מכל אזרח אחר במדינה, כולנו מבינים את החשיבות האדירה של המעשה הציוני שאנחנו עושים כאן, אביתר בעזרת ה' יהיה ישוב מן המניין בשומרון, וזאת על אפם וחמתם של כל שונאי ישראל. אנחנו ננצח אותם, עם ישראל יתגבר על אויביו".

שלשום חשף ראש אגף המבצעים במשטרה תת ניצב מוריס חן כי דגן הוא ראש הרשות המאויים ביותר בישראל. וזאת בעקבות איומים ומידע שהתקבל על גורמים פלסטינים המבקשים לפגוע בו. בנוסף אליו מאויימים ראש עיריית ירושלים וראש עיריית לוד. בעקבות הדברים הוצמדה לדגן אבטחה 24 שעות, הן בביתו והן בצמוד אליו.

האיומים כלפי דגן התגברו בעקבות המהלך להסדרת הישוב אביתר והסכם הפשרה בין הממשלה לתושבי אביתר והמועצה האזורית שומרון, שיביא להקמת ישיבה והתיישבות במקום. המשפחות יירדו מהשטח, הבתים יישארו על תילם, ואת התושבים תחליף פלוגת חיילים.

במקביל יתקיים סקר קרקעות מהיר ולאחר הכרזה על אדמות מדינה תקום באביתר ישיבה ולאחר מכן התיישבות. בימים אלו החל המנהל האזרחי לקיים סקר קרקעות בישוב אביתר, כדי שבסיומו יהיה ניתן להכריז על המקום כאדמת מדינה לקראת התיישבות.