בודפשט
בודפשט iStock

לאחר שפולין והונגריה הציגו חוקים הפוגעים לטענת האיחוד האירופי בזכויות הקהילה הלהט"בית, החליטה הנציבות האירופית לפתוח בהליכים משפטיים נגד שתי המדינות.

בהודעה שפרסמה הנציבות האירופית נמסר כי היא תפתח בשני הליכים משפטיים נפרדים נגד פולין והונגריה, כאשר בהליך הראשון שמופנה נגד הונגריה נטען כי החוק האוסר על הצגת הומוסקסואליות או טרנסג'נדרים בתכנים המוצגים בפני קטינים, פוגעים בחופש הביטוי והמידע, בשירותי המדיה האודיו-ויזואלית, בסחר המקוון, וכן כי החקיקה החדשה מנוגדת לחופש לספק שירותים ולתנועה חופשית של סחורות.

כתב התביעה יכלול גם את המקרה בו דרשה ממשלת הונגריה מחברת הוצאה לאור בשם Larisz להציג כיתוב על אחד מספרי הילדים בו נכתב כי "הספר מציג התנהגות החורגת מתפקידי המגדר המסורתיים".

בכתב התביעה שיוגש נגד פולין יטענו ראשי האיחוד האירופי כי ראשי המדינה לא שיתפו פעולה ולא סיפקו מידע לנציבות האירופית לאחר שכמה ערים ועיירות בפולין הכריזו על עצמן כ"אזורים חופשיים מקהילת הלהט"ב", וזאת למרות שחלק מהמקומות האלו קיבלו מענקי פיתוח גבוהים מהאיחוד האירופי.

במהלך דיון בנציבות האירופית בשבוע שעבר, אמרה נשיאת הנציבות אורסולה פון דר ליין כי "אירופה לעולם לא תאפשר להציב סטיגמות ודעות קדומות על חלקים בחברה שלנו, בגלל מי שהם אוהבים, בגלל גילם, מוצאם האתני, דעותיהם הפוליטיות או אמונותיהם הדתיות".

עוד באותו נושא:

לשתי המדינות ניתנו חודשיים על מנת לענות על הטענות המשפטיות שהפנתה כלפיהן הנציבות האירופית, ולאחר מכן תתקבל החלטה האם להפנות את המקרים לבית הדין האירופי לצדק.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו