הרב אליהו מאלי, ראש ישיבת ההסדר ביפו, השתתף היום (חמישי) בכנס 'אסופות' הנערך בישיבת כרם ביבנה.

הבשורה המרכזית של הכנס, ביוזמת כתב העת התורני 'אסופות' וישיבת כרם ביבנה, היא האחדות יוצאת הדופן בתוך עולם התורה הציוני דתי. במהלך הכנס מאות התלמידים והמשתתפים שומעים שיעורים של ראשי ישיבה ורבנים שאת תורתם הם לא מכירים משגרת הלימוד שלהם.

"כשיש כינוס של צדיקים - יפה להם ויפה לעולם. אם ביום האחרון של זמן קיץ מתכנסים הרבה רבנים והרבה תלמידים ועוסקים בתורה ומתכוננים לשנת השמיטה זה דבר נפלא", אומר הרב מאלי לערוץ 7.

בכנס עצמו הוא דיבר על הרלוונטיות של השמיטה לכל המגזרים בעם כיום. "זו אחת השאלות שמעסיקות אותנו בעולם. בעבר, 95% מכוח העבודה במשק עסק בחקלאות ושנת השמיטה הייתה משהו מאוד משמעותי, כי הפסיקו לעבוד והקדישו שנה שלמה לתורה. היום רק אחוז וחצי מכל כוח העבודה במשק עוסק בלהוציא לחם מן הארץ. אז מה המשמעות של שנת השמיטה? רק הטרדה המעשית של איך להשיג פירות וירקות שלא בקדושת שביעית? אנחנו חייבים לתת את הדעת על איך עושים את זה בזמן שלנו".

לפרטים ולרכישת מנוי לאוצר הארץ לחצו כאן

הרב מאלי נשאל על הקיטוב בעם ועונה, "אני חושב שצריך להסתכל רק על הצדדים החיוביים. בדור שלנו יש הרבה מריבות ומחלוקות, אבל כשמסתכלים לעומק רואים שמתחת לכל אלו יש אחדות פנימית מאוד גדולה. עובדה, אנחנו עם אחד בארצו, ולאחר המחלוקות, כולנו יושבים יחד ומנהיגים את עם ישראל".

במהלך ימי מבצע 'שומר החומות' הותקפו יהודים רבים בעיר יפו וביניהם הרב מאלי עצמו שמתייחס למצב בעיר בימים אלה. "ביפו יש קשיים כמו בכל הערים המעורבות. אני רוצה לברך את כוחות הביטחון והמשטרה שעושים לילות כימים דואגים להחזרת הסדר על כנו במידת היכולת, והם מאוד משתדלים. גלי אלימות באים והולכים ואנחנו ממשיכים".

"תל אביב ויפו הן ערים שלנו וארץ ישראל היא שלנו. כשיש נוכרים שרוצים לחיות איתנו בשלום ומקבלים את החוקים שלנו - נקבל אותם בסבר פנים יפות. מי שמתנהג באלימות כוחות הביטחון צריכים לטפל בו. אנחנו עסוקים בלהוסיף אור", מסכם הרב מאלי.

לפרטים ולרכישת מנוי לאוצר הארץ לחצו כאן