צעדת תשעה באב
צעדת תשעה באבצילום: תנועת הריבונות

מאות בני אדם השתתפו במוצאי שבת בצעדת תשעה באב שמתקיימת זו השנה ה-27 ביוזמת תנועת הריבונות בראשות נדיה מטר ויהודית קצובר.

הצעדה התקיימה בסימן "ירושלים רבתי" כאשר בבימת הנאומים קראו ראשיה לספח את מטרופולין ירושלים לתחום השיפוט של עיריית ירושלים כצעד ראשון להחלת ריבונות.

המשתתפים הניפו דגלי ישראל וצעדו במסלול הקבוע במתווה מוסכם עם המשטרה סביב שערי העיר העתיקה בינהם שער שכם ושער האריות.

מתן פלג יו"ר תנועת אם תרצו אמר: "מדובר באירוע החשוב ביותר ביום הזה, הנפת הדגלים סביב העיר העתיקה מתחברת למשפט 'חדש ימינו כקדם' וגם גם ללאומיות היהודית בארץ ישראל ודווקא בתקופה הזו אנחנו רוצים להזכיר למקבלי ההחלטות את מה שהכי חשוב לנו".

יו"ר תנועת הביטחוניסטים תא"ל במיל' אמיר אביבי השתתף באירוע ובדבריו למשתתפים אמר: "ביום שבו מזכירים את שני בתי המקדש שחרבו, ובתקופה שבה מאתגרים את הריבונות שלנו בירושלים ובמיוחד את הנפת דגל ישראל בבירתנו, זו ההזדמנות לקיים את המסורת של הקפת השערים סביב העיר העתיקה וכל הכבוד לכל מי שהגיע ליישם את המשימה הלאומית הזו".

חבר הכנסת יום טוב כלפון (ימינה) בחר לדבר על ערך האחדות שחשוב לנו לשמר ולזכור דווקא ביום זה. חברת הכנסת אורית סטרוק (הציונות הדתית) הזהירה מכוונה לחלק את ירושלים בהכרה בזכותם של הפלסטינים לבירה ולמדינה מטעם הממשל האמריקני. סטרוק הבטיחה להירתם לכל קריאה ופעולה שתקדם את יוזמת 'ירושלים רבתי'.