מערכת כפתור
מערכת כפתור צילום: מארי מיכאלי

מערכת הכפתור i2/4 Baby, המסייעת בהצלחה במניעת שכחת ילדים ברכב אושרה על ידי משרד התחבורה בהתאם לתקנה 83ד לתקנות התעבורה, הצפויה להיכנס לתוקף באחד באוגוסט ומחייבת התקנת אבזור מתאים ברכב המסיע ילדים מתחת לגיל 4.

מערכת זו מקושרת בטכנולוגיית eCall למוקד אנושי המספק מענה 24/7. מערכת זו משמשת כשומר סף ברכב ומיומנת לנהל אירוע חילוץ באופן אקטיבי ועצמאי במקרים בהם אין מענה של שני מבוגרים אחראים אשר הוגדרו מראש ופה בולט הבידול שלה אל מול מערכות נפוצות אחרות, אשר יתריעו על שכחה בלבד לטלפון הנייד.

כלומר, במערכת הכפתור גם אם ההורים שכחו את הנייד או שנגמרה הסוללה נציגי הכפתור ידאגו לתפעל את האירוע ולהזעיק את כוחות הביטחון. בחברה מציינים כי מערכת הכפתור Baby i2/4 מעניקה מעטפת ביטחון נוספת להורים, שעל כל מקרה ובכל מצב תתקיים שמירה קפדנית על ילדם ברכב.

מערכת זו מהחלוצות בתחום, מובנית ברכב וכוללת עד ארבעה חיישני בייבי המתחברים לכיסא הבטיחות, או הבוסטר וכן, חייגן מודם סלולרי עצמאי (אינו תלוי בטלפון של הנהג) המקושר באמצעות טכנולוגיית eCall ישירות מהרכב למוקד אנושי הפעיל 24/7.

מערכת זו שימושית ויעילה לא רק במקרי שכחת ילדים ברכב, אלא מספקת פתרונות נוספים נלווים השכיחים בכל רכב, כגון חילוץ רכב בזמן קצר עד 90 דקות, פתרון לפנצ'ר, תקלה במצבר, מענה בעת מחסור בדלק, תאונה קלה ועוד. התקנת הכפתורi 2/4 BABY מחייבת התקנה מקצועית של טכנאי בכדי להבטיח התקנה תקנית ומושלמת, מאחר ומדובר בחיים של אנשים.

המערכת תתריע לנהג על ידי צפצוף חוזר. במידה ולאחר 2 דקות עדיין יזוהה משקל בכיסא הילד, נציגי החירום יפנו לשוהים ברכב באמצעות שיחת פוש מתפרצת מרחוק וינהלו את האירוע בהתאם ואל מול אנשי הקשר שהוגדרו מראש.

עוד באותו נושא:

היה ולא יינתן מענה משניהם, יפעלו צוות המוקדנים אל מול כוחות ההצלה במידת הצורך ויזעיקו אותם למיקומו המדויק של הרכב.

מחברת הכפתור, נמסר "אנו מברכים על החלטת משרד התחבורה לקחת צעד קדימה את הטיפול בתופעת שכחת ילדים ברכב המטרידה, כפי שעשו באיטליה בשנים האחרונות. תוצאות המחקרים מלמדות על צמצום משמעותי של התופעה הכואבת במחוזות המדינה.

כידוע, הרבה מן המקרים קורים בהיסח הדעת והיה ניתן לפחות למנוע את חלקם, כך ששימוש בטכנולוגיות מכל סוג שהוא, מבורך והכרחי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו