שחקני ברצלונה. יגיעו לירושלים?
שחקני ברצלונה. יגיעו לירושלים? צילום: רויטרס

מס שפתיים או האשמת שווא? ארבעה ימים אחרי שהואשמו כמי שמסרבים לקיים את משחק הידידות מול בית"ר ירושלים באצטדיון טדי בשל לחצים פוליטיים ואיומים מצידם של ערבים ומחשש לאיבוד ספונסרים בשל עימות שכזה מול אוהדים ערבים, בברצלונה טוענים כי הסיבה לאי קיום משחק הידידות מול בית"ר ירושלים אינה קשורה לשיקולים פוליטיים כאלה ואחרים.

כזכור, ביום חמישי האחרון הודיע הבעלים של בית"ר ירושלים, משה חוגג כי החליט לבטל את קיום משחק הידידות מול ברצלונה הקטאלונית שתוכנן להתקיים באצטדיון טדי שבבירה ב-4 באוגוסט.

לדברי חוגג, הסיבה לביטול המשחק הייתה בעיקר בשל סירובה של ברצלונה לקיים את המשחק באצטדיון טדי שבבירה בשל לחצים פוליטיים מצד ערבים רבים, כשזה אמר כי הוא לא יבגוד בירושלים ולמרות ההפסד הכספי הרב הוא אינו מוכן לקיים את המשחק באצטדיון אחר שאינו בירושלים בכדי שלא להתקפל בפני לחצים פוליטיים של גורמים עויינים.

ארבעה ימים אחרי ובברצלונה טוענים כי לא זו הסיבה לבקשתם לקיים את המשחק באצטדיון אחר, אלא התנאים הירודים של האצטדיון הירושלמי.

על פי הטענות, ההחלטה שלא לקיים את המשחק בירושלים נבעה מעניינים טכניים בלבד ותו לא, כאשר גורם מטעם ברצלונה בדק את אצטדיון טדי שבבירה טרם ההחלטה ופסל אותו בין היתר בשל העובדה שאין מספיק תאי צפייה בטדי, דבר שהיה פוגע בהכנסה הכלכלית לעומת קיום המשחק באצטדיון בלומפילד או סמי עופר.

יתירה מכך, בפגישה שקיים היום נשיא ברצלונה ז'ואן לאפורטה עם נשיא המדינה יצחק ב'וזי הרצוג, אף אמר נשיא ברצלונה כי "אנחנו אוהבים את המדינה שלכם ואת האדמה המקודשת של ירושלים וזה יהיה כבוד גדול להביא את הקבוצה לירושלים. אני אעשה כל מה שאני יכול כדי להביא את הסגל הראשון ומקווה עם מסי. אני חבר של ישראל, אני מרגיש את הכבוד והאהבה מהקהל הישראלי ולהיות פה בירושלים עם ההוקרה הרשמית מהנשיא זה הכבוד הגדול ביותר. אני מרגיש שזה זכות והזדמנות לדעת יותר על הערכים שלכם ונעשה את הטוב ביותר כדי להביא את הקבוצה".

במהלך הפגישה בין השניים שהתקיימה לקראת התערוכה של ברצלונה בישראל ומשחק קלאסיקו האגדות בין שחקני העבר של ברצלונה וריאל מדריד, אמר הנשיא הרצוג: "אני מקבל אותך לביתי בירושלים חברי הקרוב לאפורטה, היה לי העונג לארח אותך ב-2006 כשהייתי שר התיירות. כולנו גאים שהתערוכה הראשונה של ברצלונה מחוץ לספרד היא בישראל, אז תודה רבה לך.

"ירושלים היא עיר מקודשת – הבירה של ישראל, היא הלב הפועם של העם היהודי. הדבר הכי גדול בכדורגל שזה חוצה תרבויות, אנשים ואמונות. אנחנו מקווים לראות אנשים מכל המקומות נהנים מהיופי של כדורגל מצד אחד ומצד שני לומדים להכיר אחד את השני. אני מצפה לראות את ברצלונה מגיעה לירושלים תוך שנה ומצפה לארח את הקבוצה בבית הנשיא, כמו שהתארחתם בבית הנשיא בתקופת שמעון פרס לפני כמה שנים. אנחנו מצפים לראות את כולם מגיעים כולל מסי. אז בהצלחה לקבוצה ואני מקווה לראות אתכם בירושלים בקרוב".