דונלד טראמפ
דונלד טראמפ צילום: רויטרס

בספר החדש על תקופת נשיאותו, שזכה לכותרת "אני לבד יכול לתקן זאת", טען הנשיא לשעבר דונלד טראמפ כי הוא היה יכול להביס בבחירות גם את ג'ורג' וושינגטון ואברהם לינקולן יחד.

וושינגטון ולינקולן נחשבים לנשיאים הפופולריים ביותר בהיסטוריה של ארה"ב, וההצהרה של הנשיא לשעבר טראמפ הפתיעה את כותבי הספר, עיתונאי ה"וושינגטון פוסט" פיליפ ראקר וקרול לאוניג.

"אני חושב שזה היה קשה אם ג'ורג 'וושינגטון היה חוזר מהמתים והוא היה בוחר באברהם לינקולן כסגן הנשיא שלו. אני חושב שהיה קשה להם מאוד לנצח אותי", אמר טראמפ לשני העיתונאים שראיינו אותו.

זו לא הפעם הראשונה שטראמפ מתייחס לג'ורג' וושינגטון ומעמיד את עצמו בשורה אחת עם הנשיא הנחשב כנערץ ביותר בהיסטוריה של ארה"ב. בראיון שהעניק למנחה הרדיו יו יואיט בשנה שעברה, אמר טראמפ כי היה יכול לנצח בבחירות גם את ג'ורג' וושינגטון "אלמלא מגפת הקורונה".

"אני לא יודע אם ראית את זה, אבל הסקרים ממריאים כמו ספינת חלל. ג'ורג' וושינגטון היה מתקשה לנצח אותי לפני שהמגפה פרצה, לפני המגפה הסינית", אמר אז טראמפ ליואיט.

כזכור, רמז טראמפ בחודשים האחרונים מספר פעמים על כוונתו להתמודד שוב על נשיאות ארה"ב בבחירות שיתקיימו בשנת 2024.

ה"גארדיאן" הבריטי מדווח כי למרות שטראמפ הרגיש כי שני העיתונאים מנסים להמעיט בערכו בספר החדש שלהם, בסוף הראיון הוא אמר להם בקריצה כי "מסיבה חולנית כלשהי, נהניתי מהראיון".