לחם בתשעה באב בבית הכנסת ברמת גן
לחם בתשעה באב בבית הכנסת ברמת גן צילום: רן פינגולד

מתפללי בית המדרש של האדמו"ר מראחוב ברמת גן הזדעזעו להגיע לבית הכנסת בצום תשעה באב אתמול (ראשון) ולגלות שמישהו פיזר בכוונה תחילה לחמים בכניסה לבית הכנסת.

האלמוני שעשה זאת הניח לחמניות לרוחב כל שביל הגישה לבית הכנסת. גם על ידית דלתות הכניסה לבית הכנסת הוא הניח לחמים בעיצומו של הצום.

"בשכונה הזאת יש שורה של אירועים", אמר תושב רמת גן רן פיינגולד בשיחה עם ערוץ 7. "בליל הסדר ב-2 בתי כנסת מרחו חמץ בכניסה. בל"ג בעומר שרפו דלת של בית כנסת אחר. ועכשיו מה שקרה בתשעה באב".

לדבריו, "בערך בשעה רבע לשמונה בבוקר האדמו"ר הרים אליי טלפון. 'שוב פעם זרקו לחם, בא מהר'. באתי צילמתי, עשיתי קצת רעש בעירייה".

עוד באותו נושא:

"הטענה שלי היא מאוד ברורה", אמר. "מדובר כנראה בפסיכופט בודד. אבל פסיכופט כזה יכול להגיע לאסקלציה (הסלמה, י"ג) פנימית. פעם הבאה הוא יכול גם לזרוק בקבוק תבערה. אם המשטרה לא תתפוס את האדם הזה ויהיה אירוע חמור - דם הנפגעים יהיה בראשם של פרנסי העיר. פרנסי העיר חייבים לתת פתרון ולתפוס את האדם הזה".

יואב אליאסי-הצל פרסם את המקרה באינסטגרם ובפייסבוק שלו וכתב בציניות עצובה: "אתמול, צום 9 באב, מישהו חשב שזה יהיה מצחיק לשים לחמניות בכניסה ועל הידיות של בית הכנסת ברמת גן. אין ספק אנחנו הולכים למקום טוב.."

לחם בתשעה באב בבית הכנסת ברמת גן
צילום: רן פיינגולד
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו