איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: Tomer Neuberg/Flash90

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית חבר הכנסת איתמר בן גביר פנה במכתב ליו"ר הכנסת מיקי לוי בעקבות הפרסום בערוץ 7, והתלונן כי נוהל כניסת חברי כנסת להר הבית נאכף בצורה סלקטיבית וגזענית: נגד חברי כנסת יהודים ולא נגד חברי כנסת ערבים.

ח"כ בן גביר ציין כי במכתביו הקודמים קבל נגד הנוהל וטען שאינו חוקי וזאת בעקבות חסימת דרכו להר הבית וכאשר הגיע לשער המוגרבים נאמר לו מפורשות על ידי מפקד משטרת העיר העתיקה כי "בהתאם לנוהל הקיים המשטרה אוסרת כניסתו להר".

במכתבו תיאר בן גביר את מה שקרה כשניסה להיכנס להר הבית: "ראוי לציין כי באותה עליה המתינו לי בכניסה לסוללת המוגרבים קציני משטרה בכירים בהם מפקד המרחב וסגנו והודיעו לי שבהתאם לנוהל אינם מאפשרים לי להיכנס להר היות ולא תאמתי את העלייה.

''כאשר ביקשתי להיכנס בכל זאת, חסמו הקצינים את דרכי ומנעו ממני את הכניסה בצורה פיזית כאשר לאורך כל הזמן שביקרתי במקום נעמדו השוטרים ופשוט לא איפשרו את כניסתה לשער ואף חסמו כניסת אזרחים יהודים עד אשר אעזוב את השער".

@ahmadtibi1

بدي افوت…عالمسجد

♬ original sound - ahmad tibi

עוד הוסיף ח"כ בן גביר: "אתמול בט' באב העלה חבר הכנסת אחמד טיבי סרטון בעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא מתעד הגעתו להר הבית ללא תיאום מראש וכאשר הוא מבקש להיכנס נאמר לו מפורשות על ידי הקצין כי כניסתו אינה מאושרת בשל אותו נוהל. ח"כ טיבי הסביר לקצין כי הוא מוסלמי ולא יהודי ולכן הנוהל לא חל עליו, אלא שהקצין עשה מה שראוי וצריך לעשות קצין משטרה במדינת ישראל והסביר לו שהנוהל הוא נוהל ללא הבדל בין דת גזע ומין.

''טיבי המשיך להתעקש כאשר הסרטון למעשה מתעד פניות חוזרות ונשנות של הקצין לפיקוד אשר מעביר את המסר כי טיבי לא תיאם ולכן לא יכול להיכנס, אלא שבשלב מסוים בסרטון נוסף, נראה מגיע קצין שאף הוא מסביר ל טיבי (הפעם בשפה הערבית) כי קיים נוהל, וח"כ טיבי חייב תיאום כמו כל חבר כנסת, אלא שח"כ טיבי מודיע לקצין כי אינו מקבל ההנחיות ואילו הקצין אומר לו 'זה כבר עניין שלך' ומאפשר לח"כ טיבי להיכנס''.

"התנהלות זאת חמורה מאוד וממחישה בעיני גזענות נגד חברי כנסת יהודים", טען בן גביר במכתב וציטט פסק דין ולפיו "ביטויו לא רק בהלכה הפסוקה, אלא גם בחקיקה ענפה אשר הטילה חובה להימנע מהפליה על בסיס לאום גם על גופים פרטיים".

בסיום מכתבו ביקש חבר הכנסת בן גביר להורות על ביטול הנוהל לכל הפחות כל עוד יש אכיפה גזענית בקיומו ולבקש הסבר ממשטרת ירושלים מדוע נאכף הנוהל בצורה סלקטיבית.

בן גביר מסר בתגובה: "מתברר שדין אחד לחברי כנסת יהודים ודין אחר לח''כים הערבים. משטרת ישראל אוכפת בצורה גזענית נוהל ולמעשה אומרת לערבים שהם פטורים ממה שחברי כנסת יהודים חייבים בו, זו גזענות. אי אפשר להשלים עם תופעה כזאת ואני לא אשלים עם כך שמשטרת ישראל מאפשרת לערבים מה שהיא לא מאפשרת ליהודים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו