נתניהו
נתניהו Liron Moldovan/POOL/Flash90

כדי שנצלח כחברה את המשבר הפנימי שמאיים על עתידנו אנחנו חייבים להרבות בלימוד זכות ובאהבת חינם. לצערי נכשלתי בזאת בערב תשעה באב ואת שקלקלתי עלי לתקן.

במאמר שפירסמתי ביום שישי על חוסר התוחלת שיש בצורת המאבק הנוכחי של האופוזיציה, כשלתי בכך שדנתי לחובה את בנימין נתניהו. 

טענתי במאמר שגם אם האופוזיציה תפיל את הממשלה דבר לא ישתנה. בניגוד לעבר שבו כשיש תיקו נתניהו ממשיך להיות ראש ממשלה זמני, כעת כשיש תיקו בנט ימשיך להיות ראש ממשלה זמני.

 לכן, כל עוד האופוזיציה תקועה על תקרת זכוכית של 52 מנדטים אין לה שום אפשרות ריאלית לחזור לבלפור. אם האופוזיציה חפצת שלטון והשפעה היא חייבת לחשב מסלול מחדש כדי להחזיר הביתה לפחות 10 מנדטים של הימין. (המלצתי על קו יותר מפוייס וממלכתי שידבר אל אותם מאות אלפי אנשי ימין שנטשו את גוש נתניהו בגלל צורת התנהלותו)

במהלך המאמר האשמתי את נתניהו בשיקולים לא עניינים. זאת הייתה טעות מצערת מאוד. גם אם יש לי טענות כמלוא הרימון על התנהלותו של נתניהו בשנתיים האחרונות לא הייתי צריך לגלוש לנושא המניעים. היה עלי לדון לכף זכות את נתניהו בדיוק כפי שדרשתי זאת בעבר מחברי בנוגע ליחס שלהם כלפי חברי ימינה.

לימוד זכות נתבע מכולנו כלפי כולנו. גם אם הביקורת שלי על נתניהו חמורה ביותר אין צורך לגלוש לנושא המניעים. לנתניהו זכויות רבות במהלך שנותיו כראש ממשלה וראויות זכויותיו אלו לעמוד לימינו גם בעת שאנו עומדים משתאים לנוכח התנהלותו ומתקשים להסביר אותה בצורה עניינית ורציונלית.

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו