נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס הבוקר (שלישי) לירי הרקטות מלבנון לעבר ישראל והבהיר שכל מי שינסה לפגוע בישראל - ישלם על כך מחיר.

באירוע חיבור סיב אופטי במעלות תרשיחא אמר בנט: "הלילה נורו רקטות מלבנון לעבר ישראל. צה"ל תקף בחזרה. אני אומר זאת בצורה חדה וברורה: לא נאפשר פגיעה בריבונות ישראל ובביטחון ישראל".

"מי שינסה לפגוע בנו - ישלם מחיר כואב בחזרה. אנחנו פועלים כל הזמן, יומם וליל, בכל הזירות, ונמשיך בכך".

"לבנון נמצאת על סף קריסה, כמו כל מדינה שאיראן מתבססת בה. אזרחיה נלקחו כבני ערובה של חמינאי ונסראללה לטובת אינטרסים איראניים. זה מצער - אך לא נקבל זליגה של המצב בלבנון לתוך ישראל. כמו שאמרתי - מי שינסה לפגוע בנו ישלם מחיר כואב בחזרה", דברי בנט.

מוקדם יותר הגיב גם שר הביטחון לירי ואמר, "מי שנושא באחריות לירי הלילה היא מדינת לבנון שמאפשרת פעולות טרור משטחה. מדינת ישראל תפעל מול כל איום על ריבונותה ואזרחיה ותגיב בהתאם לאינטרסים שלה, בזמן ובמקום הרלוונטיים", אמר שר הביטחון.

"לא נאפשר למשבר החברתי, הכלכלי והפוליטי בלבנון להפוך לאיום ביטחוני על ישראל. אני קורא לקהילה הבינלאומית לפעול כדי להחזיר את היציבות ללבנון", דברי גנץ.

במערכת הביטחון מעריכים, על סמך גורמי מודיעין, שארגונים פלסטינים הם אלו שאחראים לירי הרקטות הלילה משטח לבנון לשטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו שיגור אחד, והשיגור השני נפל בשטח פתוח.

צה"ל הגיב בירי ארטילרי לעבר שטח לבנון. תושבים דיווחו על שמיעת כמה פיצוצים. לא דווח על נפגעים או נזק.

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו