בני גנץ
בני גנץ צילום: Flash90

באופוזיציה, כפי שפורסם לראשונה בערוץ 7, נערכים לפנות לבג"ץ נגד הקואליציה בעקבות הרכב הוועדות המסתמן בכנסת ה-24, אך מסתבר שהמחלוקות בין הצדדים לא מסתיימות ביחסי הכוחות.

גורמים בקואליציה טוענים כי הליכוד מעלה דרישה בלתי אפשרית להוסיף עוד נציג בוועדת הכלכלה, בה קיים רוב של שבעה נציגים מהקואליציה מול שישה לאופוזיציה.

לדברי הגורמים, לא ייתכן מצב שבו הקואליציה תפגע ברוב בוועדת הכלכלה, רגע לפני דיוני תקציב.

אבל הרצון של הליכוד בוועדת הכלכלה אינו קשור לוועדה עצמה, כך טוענים הגורמים. לדבריהם, מדובר בניסיון של מפלגת האופוזיציה לפגוע במרקם היחסים בין מפלגת כחול לבן לקואליציה באמצעות פגיעה במעמדו של השר לשעבר מיכאל ביטון העומד בראש ועדת הכלכלה.

בכירי הקואליציה ערים לחיזורים של הליכוד אחרי גנץ ומעריכים שהניסיון לקבל מקום בוועדת הכלכלה קשור אליהם. גנץ הוא היחיד מבין שרי כחול לבן שלא התפטר באמצעות החוק הנורווגי, ייתכן מאוד שבין היתר כי הוא יודע שרק ח"כ יכול להיות מועמד לראשות ממשלה, אם היא מתפרקת באמצע קדנציה.

הגורמים בקואליציה הבהירו לנו, "לא תהיה פשרה בנושא ועדת הכלכלה, גם אם האופוזיציה תגיש בג"ץ נעמוד על שלנו. ועדת הכלכלה שייכת לחברינו בכחול לבן ואיש לא ישנה זאת".

אתמול נערכה פגישה בין יו"ר סיעת הליכוד יריב לוין לשר זאב אלקין בניסיון להגיע לפשרה סביב הרכב הוועדות בכנסת. בקואליציה הציעו לאופוזיציה עוד מקומות בוועדות השונות לרבות ועדת הכספים וכן ראשות ועדה סטטוטורית ובעלת סמכויות.

מיכאל ביטון
מיכאל ביטון צילום: משה ביטון