בית"ר י-ם נגד ח"כ אבו-שחאדה

אחרי ביטול משחק הידידות מול ברצלונה בשל לחצים פרו-ערבים, בית"ר ירושלים דורשת מח"כ אבו-שחאדה להתנצל ולפצות בשל פרסום לשון הרע

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ב באב תשפ"א

בית"ר י-ם נגד ח"כ אבו-שחאדה-ערוץ 7
ח"כ סמי אבו שחאדה
צילום: דוברות

דרישה להתנצלות בגין פרסום לשון הרע והתראה לפני תביעה. בית"ר ירושלים דורשת מח"כ סאמי אבו-שחאדה ודוברו, יוסף טאהא להתנצל על דבריהם נגדם ונגד אוהדי הקבוצה ולשלם פיצוי בגין לשון הרע על סך 140,000 שקל.

דרישת בית"ר והבעלים משה חוגג מח"כ אבו-שחאדה ודוברו להתנצלות, מגיעים כשבוע אחרי שהוחלט על ביטול משחק הידידות בין בית"ר לקבוצת הפאר הספרדית, ברצלונה, כאשר לדברי הבעלים חוגג בברצלונה חששו מקיום המשחק באצטדיון טדי שבבירה בין היתר בשל לחצים ערבים ופרו-ערבים והחשש מאיבוד ספונסרים וערבוב פוליטיקה בספורט.

ראשון המוחים נגד קיום משחק הידידות בין ברצלונה לבית"ר היה ח"כ אבו-שחאדה כשזה שלח מכתב לברצלונה בדרישה שלא לקיים את המשחק בבירה.

במכתבו ציין אבו-שחאדה כי "קבוצת בית"ר ירושלים הינה קבוצה גזענית, שרוב אוהדיה מחזיקים בדעות גזעניות ואף מסוכנות כנגד האזרחים הערבים". עוד כתבו ח"כ אבו-שחאדה ודוברו כי "בית"ר ירושלים ידועה בגזענותה ועוינותה כלפי החברה הערבית".

ח"כ אבו-שחאדה ודוברו לא רק שהתנערו מהדברים החמורים שכתבו לברצלונה, אלא אף התגאו במעשיהם וזקפו את ביטול משחק הידידות לזכותם, כשכתבו יום למחרת הודעת הביטול: "אחרי שהפעלנו לחץ על ברצלונה יחד עם ההתאחדות הפלסטינית נגד הקבוצה הגזענית בית"ר ירושלים ואוהדיה הגזענים.. אני מודה לכל מי שתרם להישג הזה לא לתת לגיטימציה לגזענות ולגזענים".

כעת בבית"ר דורשים מח"כ ודוברו להתנצל על דבריהם כשמכתב ההתראה ציינו כי הדברים נאמרו בכדי ליצור הון פוליטי בלבד מתוך כוונה ברורה לפגוע במוניטין ובהכנסות, דבר שצלח בעקבות ביטול משחק הידידות מול ברצלונה.

עוד כתבו בבית"ר כי מעשיהם מלמדים שהם נאבקים בגזענות בכל מחיר, וניסיון שיוך הגזענות להם ולאוהדיהם הינה לשון הרע.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il