שלמה קרעי
שלמה קרעי Noam Revkin Fenton/Flash90

ועדת הכנסת אישרה הבוקר (ראשון) את הצעת יו"ר הוועדה ח"כ ניר אורבך לתקן את תקנון הכנסת בהוראת שעה. סיעות האופוזיציה ברובן, למעט ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת, החרימו את הדיון.

על פי ההצעה, סמכויות ועדת הפנים והגנת הסביבה יחולקו בין שלוש ועדות: "ועדת ביטחון הפנים" תעסוק בנושאים: ביטחון הפנים במדינה, שמירת הסדר הציבורי, ביטחון הציבור והקהילה, ביטחון אישי, מלחמה בפשיעה ובפשיעה המאורגנת ובנזקיה, מוכנות לאירועי חירום אזרחיים' משטרה, בתי סוהר ואסירים, כבאות והצלה, כלי ירייה.

"ועדת מיזמי תשתית לאומיים מיוחדים ושירותי דת יהודיים" תעסוק בנושאים: שירותי הדת היהודיים שהסמכות לגביהם נתונות כיום לוועדת הפנים, קידום תשתיות מסוימות בעלות חשיבות לאומית מיוחדת, כגון: הרכבת התחתית במטרופולין גוש דן.

כמו כן, אושר תיקון לתקנון הכנסת לפיו תוקם ועדה חדשה קבועה נוספת - "ועדה לענייני בריאות" אשר תעסוק בנושאים: שירותי הבריאות והרפואה, ביטוח בריאות ממלכתי, הגנה על בריאות הציבור, היערכות להתפרצות מגפות והתמודדות עמן, מקצועות הרפואה והבריאות, אתיקה רפואית ושימוש בטכנולוגיות רפואיות.

ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) אמר כי "יש מקום לדון בפרק סמכויות ועדות הכנסת ולהתאים את הסמכויות לעידן הנוכחי. יש ועדות עמוסות מאוד לעומת ועדות שסדר יומם די פנוי".

יו"ר הוועדה ח"כ ניר אורבך אמר כי הוא "מיצר על כך שהאופוזיציה בחרה שלא להגיע לדיון היום".

ח"כ שלמה קרעי תקף את קיום הדיון ואמר, "אנחנו כמובן מחרימים את הדיון החצוף והלא דמוקרטי הזה. 61 דיקטטורים קטנים, כולל 22 נורבגים על אוטומט, לוקחים את הכנסת בשבי ועושים בה ככל העולה על רוחם. רומסים חצי מהעם ומעקרים את נציגיו באופוזיציה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו