מאיר פרוש
מאיר פרוש צילום: חזקי ברוך

על רקע פרסום טיוטת חוק ההסדרים שהתייחס ליעדי התעסוקה למגזר החרדי תקף ח"כ מאיר פרוש את שר האוצר אביגדור ליברמן ודרש ממנו לדאוג קודם כל "לתחלואי ציבור העולים מרוסיה", כלשונו.

"יתכבד נא וידאג ליברמן לתחלואי ציבור העולים מרוסיה והדברים השליליים כפשע והאלימות, לפני ההתעסקות ב'יעדי' עבודה לציבור החרדי", אמר פרוש במפגש עם עסקנים והדברים פורסמו הבוקר בעיתון 'המבשר'.

בדבריו טען כי מדובר בהמשך ישיר לרפורמת מעונות היום של ליברמן הצפויה לפגוע במשפחות האברכים.

"לאחר שביקש ליברמן למנוע מתינוקות שכל 'חטאם' שהם נולדו למשפחות חרדיות להיות במעונות, מבקש כעת לדאוג ל'יעדי' העבודה של הציבור החרדי. עם אחוזי עבודה כאלו ואחרים, אך על ליברמן לדעת שלא הוא המציא את הגלגל, עוד הרבה לפניו ניסו לעשות הכל בכדי להוציא את אברכי הכוללים מבית תלמודם וזה לא עלה בידם".

"התורה הוא ערך עליון, ושום יעד עבודה כזה או אחר לא יביא לומד תורה לעזוב חלילה את הכולל או הישיבה שהוא מקור חיותם. אדרבה ואדרבה, אברכי הכוללים בוחרים מרצונם לחיות בצמצום ומחסור תמידי בלבד להקדיש את חייהם ללימוד תורת הנצח של עם ישראל, וכל ניסיון נוסף רק מחזק אותם לדבוק בעמדתם.

"זאת ועוד" הוסיף פרוש, "יד ימין לא יודעת מה שעושה יד שמאל: מצד אחד פוגע ליברמן בסבסוד מעונות יום מה שימנע מנשים חרדיות לצאת לעבוד, ומצד שני הוא קובע להם יעדי עבודה ...

"כאמור, אני קורא לליברמן לדאוג לתחלואי העולים מרוסיה, ולסייע להם לאלו מהם לצאת מהפשע והאלימות, לפני שידאג ליעדי עבודה לציבור החרדי", אמר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו