עידית סילמן
עידית סילמן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הנהלת הקואליציה החליטה להקים פורום מצומצם של ראשי הסיעות כדי למנוע הדלפה של תוכן הישיבות לכלי התקשורת.

לאחרונה הודלפו ציטוטים מישיבות הנהלת הקואליציה לכלי התקשורת, גם לערוץ 7, והדבר הכעיס את ראשי הסיעות שהתקשו לדבר בחופשיות מחשש שדבריהם יתפרסמו בפומבי.

כעת הוחלט לכנס את ראשי הסיעות בלבד ומנהליהן, בלי עוזרים ודוברים, כדי לדון בצעדי הקואליציה בלי חשש שעיתונאים יצליחו לשים את ידם על תוכן הפגישות.

יו"ר הקואליציה, ח"כ עידית סילמן מסיעת ימינה, שוחחה הבוקר (שני) עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103FM והתייחסה לוויכוח בין האופוזיציה לקואליציה בנושא ועדות הכנסת.

לטענתה הקואליציה הנוכחית באה לקראת האופוזיציה בניגוד לממשלת נתניהו-גנץ הקודמת: "באנו לקראתם. הבאנו להם ארבע ועדות קבועות ושתיים מיוחדות. כשהליכוד היו בקואליציה, הם נתנו לאופוזיציה שתי ועדות בלבד. אנחנו ניסינו להתחשב בגודל ובמנה של האופוזיציה מול הקואליציה".

השדרנים ניסו להבין את האולטימטום שהציבה סילמן למרכז האופוזיציה, ח"כ יריב לוין, לפיו אם לא תתקבל הצעת הקואליציה, היא תקודם ללא תיאום האופוזיציה. על כך השיבה סילמן כי "אחרי תקופה מאוד ארוכה, ועדות הכנסת צריכות לפעול. אפשר לבוא במו"מ אבל אי אפשר לתקוע את העבודה של הכנסת ואי אפשר להיות אופוזיציה לאזרחי המדינה, צריך להיות אופוזיציה לקואליציה ולהיות אופוזיציה עניינית.

''הגדלנו משמעותית את כל מה שמגיע להם, כל החבילה שאנחנו מציעים עברה את היעוץ המשפטי, הבאנו את זה לפתחם וצריך להחזיר תשובה. ברגע שהם מנסים למרוח אותנו אנחנו בסוף נתקדם. אנחנו בהחלט שומרים להם את המקומות שלהם ולא ניגע בוועדות שהבטחנו להם".

"התגובות של האופוזיציה מוגזמות כי הם רואים ממשלה שעובדת, משרדים שחזרו לתפקד, החלטות מקצועיות ויש תחושה אמיתית של עשייה, מה שלא היה הרבה זמן. עוד מעט יוצאים לפגרה, יש לנו על השולחן את התקציב וחוק הסדרים, זו המשימה שלנו ובאנו לתת עבודה", המשיכה יו"ר הקואליציה.

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו