בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: Yonatan Sindel/Flash90

עורך הדין אילן בומבך עתר היום (רביעי) לבג"ץ בשם חברי כנסת מהליכוד ומש״ס בטענה כי הרכב ועדות הכנסת לא מייצג את יחסי הכוחות בכנסת הנוכחית, ויוצר מצב בו הקואליציה נהנית מרוב ניכר בוועדות המרכזיות.

העותרים מבקשים מבית המשפט לבטל את החלטת הכנסת המאשרת את הרכב הוועדות.

"ביום בהיר בשמיה של הקואליציה מונות הסיעות המרכיבות אותה 62 חברים, וביום קודר מבחינתה - 61 ואפילו 60 בלבד", נכתב בעתירה. ''הממשלה תלויה, אפוא, על בלימה. כיוון שהקואליציה מכירה במצב דברים זה קברניטיה גמרו אומר לנקוט כמעט כל אמצעי שניתן לאחוז בו, טרף ככשר, הדרוש לשיטתם לקימומו של שובר גלים אשר יסוכך על הממשלה מפני גליו של ים פרלמנטרי סוער, וירחיק את יום שקיעתה במצולותיו''.

יהדות התורה, מפלגת הציונות הדתית וגם רבים בליכוד לא אהבו את הפנייה של האופוזיציה לבג''ץ בבקשה לקבל את התערבותו בנעשה בכנסת.

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו סירב לענות לשאלת ערוץ 7 האם הוא תומך בהגשת העתירה. יו"ר סיעת הליכוד ח"כ יריב לוין התנגד אף הוא ואמר בשבוע שעבר כי העתירה תוגש בשם כמה חברי כנסת באופן פרטי, ולא בשם האופוזיציה או בשם הליכוד.

עוד באותו נושא:

גורמים נוספים באופוזיציה מסרו לערוץ 7 כי "אי אפשר לבכות ולהתלונן שבג"ץ מתערב בכנסת ואז להגיש בג"ץ על הרכב הוועדות. כמו כן בג"ץ לא יתערב ויתן גושפנקה חוקית לרמיסת האופוזיציה".

עו"ד אילן בומבך שהגיש את העתירה אמר שלשום לרדיו קול חי: ''הקואליציה לא יכולה לנצל רוב קטן שיש לה כדי לדרוס את המיעוט. אין התקדמות לעניין מספר החברים בוועדות, נלך לבג"ץ. זה חשוב, כי אם יהיה רוב של חבר אחד בכספים למשל, יכול להיות שהוא יצביע נגד הקואליציה ועם צו מצפונו''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו