משה פייגלין
משה פייגלין צילום: קובי ריכטר/TPS

משה פייגלין, חבר מפלגת הליכוד בעבר ובהווה ויו"ר מפלגת זהות לשעבר, מטיל ספק האם יגאל עמיר הוא זה שהרג את ראש הממשלה המנוח יצחק רבין בשנת 1995.

"אני לא רוצה להיכנס לסיפור הזה על המעורבות של השב"כ בעידוד יגאל עמיר לעשות את הדברים", אמר פייגלין בשיחה עם ההיסטוריון אורי מילשטיין שהובאה בעיתון 'שביעי'.

"בדבר אחד אין ספק", אמר. "יגאל עמיר אכן רצה להרוג את רבין. אין לי מושג אם הוא אכן הרג אותו, או שזה באמת היה סרק, או שהיה שם סיפור אחר. אין לי מושג. רב הנסתר על הנגלה, אני לא נכנס לזה".

"העובדה היא שהוא אכן תיכנן, ובכך אין ספק", הוסיף. "אגב, הוא עצמו אמר את מה שאני אומר. יגאל עמיר אמר הלכתי לכל ההפגנות, ראיתי שזה לא עוזר, הלכתי ויריתי ברבין".

לדבריו, "מה שהביא לרצח רבין זה לא ה'התנגדות לאוסלו'. זה שקר גמור שמפמפמים לנו עד היום במוח - שמי שהתנגד לאוסלו היה חלק מהרצח. בדיוק הפוך. מי שמנע את ההתנגדות לאוסלו, יצר את המציאות שהובילה לרצח".

"צריך להבין", אמר. "מנהיג דמוקרטי מורידים מהשלטון בצורה דמוקרטית. רודן יורד מהשלטון בכדורי רובה, וההתנהלות של ממשלת השמאל מול מחאות הימין לאורך כל אותה תקופה של אוסלו הפכה את מדינת ישראל לרודנות מהותית במעטה דמוקרטי".