ארכיון
ארכיון צילום: רויטרס

לפחות 98 שריפות ענק משתוללות בימים האחרונים ברחבי טורקיה, בעיקר באזור הים האגאי והים התיכון שלצידם נמצאים רבים מאזורי התיירות הפופולריים ביותר, כאשר הכבאים מתקשים להשתלט על הלהבות.

על פי התקשורת הטורקית, לפחות שישה בני אדם נהרגו ועוד עשרות נפצעו עד עתה בשריפות הענק, שהביאו גם לפינוי של אלפי תיירים מחשש לחייהם.

תמונות ששודרו בתקשורת הטורקית וברשתות החברתיות הראו הרס עצום של בתים, יערות, ובעלי חיים רבים שנשרפו למוות בלהבות. ה"גארדיאן" הבריטי מדווח כי עוצמת החום של השריפות המשתוללות כעת בטורקיה גבוהה לפחות פי ארבעה מעוצמת החום הגבוהה ביותר שנרשמה עד היום כתוצאה משריפות במדינה.

שר החקלאות והיערות הטורקי, בקיר פקדמירלי, אמר היום (שבת) כי השריפות הקשות ביותר משתוללות לחופי הים התיכון הטורקי, שם הרוחות החזקות הקשו על מאמצי כיבוי האש, וכתוצאה מכך פונו אזורים ובתי מלון רבים כאשר התיירים הועברו על גבי סירות למקומות בטוחים. "4,000 כבאי אש, שישה מטוסים, תשעה כלי טיס בלתי מאוישים, מסוק אחד בלתי מאויש, 45 מסוקים, 55 רכבים כבדים ועוד 1080 כלי כיבוי אש פועלים יחד על מנת להשתלט על הלהבות", סיפר פקדמירלי.

הסיבה לשריפות הענק עדיין לא ידועה, כאשר כוחות הכיבוי לא שוללים אפשרות של הצתות מכוונות. גם חלק משרי הממשלה בטורקיה רמזו כי יתכן ומדובר בהצתות שגרמו חברי המחתרת הכורדית. החום הכבד הצפוי בימים הקרובים באזורי התיירות הפופולריים בחופי הים התיכון האגאי, לרבות אנטליה הפופולרית בקרב תיירים ישראלים, עם טמפרטורות שצפויות להגיע עד 40 מעלות, מגבירות את החשש מפני התלקחויות נוספות של שריפות ענק.