נשיא המדינה יצחק בוז'י הרצוג נאם הבוקר (ראשון) בפתח ועידת הקיץ של ערוץ 7 והעיתון בשבע.

הרצוג סיפר: ''כולם שואלים אותי ביומיים האחרונים איך אתה מרגיש אחרי החיסון? אני ומיכל מרגישים מצוין אחרי החיסון המשלים. אני קורא לכל הציבור בישראל לצאת ולהתחסן ולקיים את המצווה הנעלה של ׳ואהבת לרעך כמוך׳.

''החיסון הוא ההתגלמות של הערבות ההדדית במיטבה. אנחנו רוצים לפתוח שנת לימודים בצורה מיטבית, לחגוג בראש השנה יחד עם כל המשפחה ולחזור לשגרת חיים מלאה'', אמר הנשיא.

"נכנסתי לתפקיד בימי סער וסופה, אחרי שנתיים וחצי שבהן לא מצאה הדמוקרטיה הישראלית מנוח. אחרי ארבע מערכות בחירות ללא הכרעה וכמעט כמעט חמישית, מצאתי את הנהר החוצה את החברה שוצף, רוגש וּמאיים. אני יודע שרוב מנין ובנין של החברה הישראלית יסכים איתי שהגבול חד וברור: מותר לכעוס. מותר להתרגז. מותר להתנגד. אסור לשנוא, אסור לשסות. אסור להסית. במדינת ישראל היהודית והדמוקרטית - אלימות מילולית ואלימות פיזית צריכות להישאר מחוץ לזירה. זה נכון לשמאל ולימין, זה נכון לדתי ולחילוני, זה נכון לערבי וליהודי. זה נכון לכולנו.

''בהערת אגב אגיד, כי העיתונות, גם אם לעיתים היא מגזימה ומקצינה יודעת כי הגבול הוא גבול החוק. אלא שברשתות החברתיות מוצאים מחסה גם גלדיאטורים חסרי מעצורים. שם ראינו, לצערנו, בימי מבצע שומר חומות, כיצד הן שימשו כלי להסתה, לאלימות ולפגיעה בחפים מפשע. ושם אנחנו רואים יום יום, כיצד שונאי ישראל, מובילי האנטישמיות המודרנית, אנשי הבי די אס, עושים שימוש גם ברשתות הללו, כדי לערער את עצם קיומנו," הוסיף הנשיא.

הנשיא המשיך וציין את החשיבות הגדולה של אחדות העם: "למרות חילוקי הדעות הקיימים בחברה הישראלית, חילוקי דעות על הדרך הטובה לעיצוב עתידנו, אני מאמין בברית גורל משותפת שלנו, היושבים בארץ לעמידה איתנה מול מבקשי נפשנו. למרות המחלוקות, אני מאמין גם בברית ייעוד. ברית יעוד של עם המחפש משמעות, של עם המבקש לשמור על הגדולה שבמתנות שקיבל, על מדינת ישראל הריבונית. חובתנו לבנות מנגנוני הסכמה שיאפשרו לנו לחיות ביחד בחברה שגם אם היא משוסעת, רב גונית ורב עדתית- תדע לנהל מחלוקות בכבוד."

הנשיא חתם את דבריו ואמר: "אני רואה בכם ובעיתון בשבע, שותפים אמתיים, לבניין של הקומה החדשה בחזון הישראלי, ברית הייעוד המשותפת שלנו. אני באמת מקווה שמכאן תצא תורה. זו ההזדמנות שלי, לאחל גם בשמכם, איחולי רפואה שלמה, ליו"ר קבוצת בשבע יקירנו דודו סעדה."

הרצוג מתחסן
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

כזכור, נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל פתחו ביום שישי את מבצע קבלת החיסון השלישי המשלים נגד נגיף הקורונה בנוכחות ראש הממשלה נפתלי בנט במרכז הרפואי שיבא.

הנשיא ורעייתו הראשונים לקבלת החיסון, לאחר שאת מנת החיסון הראשונה קיבל הנשיא ב-22 בדצמבר 2020 ואת מנת החיסון השנייה קיבל ב-12 בינואר 2021.

בטרם החיסון בירך הנשיא את ראש הממשלה ושריו: ''אני חושב שהצעד שאנחנו עושים כאן היום הוא צעד חשוב מאוד למען הסולידריות החברתית במדינת ישראל. החיסון הוא הושטת יד לאחר ולאחרת שאכפת לנו מהם, אנחנו לא רוצים שידבקו ויחלו כיוון שהוירוס הזה הוא קטלני, מסוכן וערמומי. אי אפשר להתחמק ממנו ובסוף צריך לקבל החלטות איך לדאוג לכלל האוכלוסיה".

הנשיא התייחס לפתיחת השנה ואמר: ״אם מסתכלים עוד כמה שבועות, אנחנו מדברים על פתיחת שנת הלימודים, אנחנו מדברים על החגים, חגי תשרי, סעודות החג בראש השנה,״ עוד הוסיף הנשיא וציין: ״בסופו של דבר אנחנו המדינה שחיסנה בחיסון הראשון ואני גאה שאנחנו המדינה הראשונה שתתחסן בחיסון השלישי. אני מאחל לכל עם ישראל בריאות טובה וקורא לכולם - אלה שמתלבטים וגם אלה שקשה להם, אין ספק שהדקירה כואבת ואין ספק שיש שאלות, אבל אני אומר לכולם, תתייעצו עם רופא המשפחה ואל תהססו לדאוג לסביבתכם, הוריכם ומשפחתכם. יתרה מכך, אני אומר לכולם שבסופו של דבר אנחנו עושים את המהלך הזה לאפשר חיים תקינים במדינה שלנו אז אני מאחל לכולם בהצלחה.״

בסוף דבריו הודה הנשיא לצוותים הרפואיים: ״תודה מיוחדת לצוותים הרפואיים של בית החולים שיבא ולכל מי שמוביל את המערכה הזאת בהצלחה רבה.״

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו