ארטיום דולגופיאט
ארטיום דולגופיאטצילום: עמית שיסל - הוועד האולימפי בישראל

המנון התקווה הושמע בטוקיו. דווקא ביום שבו ציינו בטקס המסורתי את טבח 11 הספורטאים הישראלים במינכן, המתעמל הישראלי הצעיר ארטיום דולגופיאט עשה היסטוריה כשזכה במדליית הזהב הראשונה של ישראל בהתעמלות קרקע, מה שהייתה גם למדליית הזהב השניה בלבד לזכות ישראל במשחקים האולימפיים אחרי גל פרידמן שזכה בזהב באולימפיאדת סידני ב-2004.

דולגופיאט בן ה-24, פעמיים סגן אלוף העולם, חתום על המדליה השלישית של ישראל באולימפיאדה הנוכחית וה-12 בתולדות המדינה, אחרי שקדמו לו במהלך הטורניר הנוכחי אבישג סמברג ונבחרת הג'ודו של ישראל שזכו במדליית הארד.

דולגופיאט עלה לגמר תרגיל הקרקע בטוקיו אחרי שסיים ראשון את שלב המוקדמות עם ציון מרשים של 15.200 וכשהוא הפייבוריט לזכייה על פי כל סוכניות ההימורים, וקבע ציון של 14.933 שיחד עם פסילה של מתחרים אחרים הספיק לו למדליית הזהב ההיסטורית.

ראש הממשלה נפתלי בנט בירך: ''תודה ארטיום. עשית היסטוריה כחול לבן. ברכות לארטיום דולגופיאט על זכייתו במדליית זהב כעת באולימפיאדת טוקיו. גאווה ענקית והתרגשות גדולה לכל עם ישראל. שירת התקווה תתנגן מיד באולם ההתעמלות בטוקיו, ודגל ישראל יונף גבוה", אמר בנט.

שר התרבות והספורט חילי טרופר: "ארטיום עשה היסטוריה באולם ההתעמלות. אני מלא הערכה למתעמל האדיר הזה, שעובד קשה ובצניעות כבר שנים, ומגיע להישג חסר תקדים עם מדליה ראשונה לישראל בענף זה, ולא סתם מדליה - מדליית זהב".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' בירך על ההישג של ארטיום דולגופיאט: ''מדליה אולימפית ראשונה שלא כרוכה בחילול שבת. סוף סוף גם אני יכול להצטרף לחגיגה ולברכות. אז ברכות ארטיום! וברכות לכל חובבי הספורט בישראל. יגעת ומצאת תאמין".