השגריר גלעד ארדן
השגריר גלעד ארדןצילום: שחר עזרן

שגריר ישראל לארה״ב ולאו״ם, גלעד ארדן, פנה למזכ״ל האו״ם ולמנכ״ל אונר״א במכתבי תלונה חריפים בעקבות דו״ח של ארגון UN Watch המתאר את התנהלותם של עשרות עובדים באונר״א ומעל 100 מקרים בהם התבטאו ברשתות החברתיות באופן שמסית לטרור או מגלה תמיכה בעמדות אנטישמיות.

כמו כן, פנה השגריר במכתב לשגרירת ארה״ב לאו״ם וביקש כי ארה״ב תצטרף ותבחן את ממצאי הדו״ח, ותדרוש מאונר״א הסברים על הממצאים החמורים העולים מן הדו״ח.

כך לדוגמא - בדו''ח מופיעה התבטאות של מורה למתמטיקה מטעם הארגון אשר מצטט את היטלר בסרטון הסתה אנטישמי, וכן מהנדס פרויקטים של אונר״א בעזה שמציין בגאווה את תאריך רצח הספורטאים הישראלים במינכן.

השגריר ארדן אמר כי ״אונר״א שוב מוכיחה כי היא איננה ארגון הומניטרי אלא ארגון מעודד טרור בחסות הצביעות של האו״ם. לאחר שלמדתי את הדו״ח לעומק, פניתי במכתב דחוף למזכ״ל האו״ם ולהנהלת אונר״א בדרישה ברורה- לפטר לאלתר את כל העובדים המעורבים בדו״ח, ולבצע בדיקה מעמיקה על שאר עובדי הארגון ולפטר כל עובד שיפעל באופן דומה.

"דרשתי גם להקים באופן מיידי וועדת חקירה, וכי כל המדינות שממנות את הארגון הבזוי הזה יפסיקו את המימון ויפעלו לחקור את פעולותיו. לא יעלה על הדעת כי ארגון הממומן ע״י האו״ם בכסות של עשייה הומניטרית יממן תומכי טרור ואנטישמים מוצהרים. הדברים החמורים שעולים מהדו״ח מוכיחים את מה שכבר ברור- אונר״א הוא גוף מסוכן שאין לו זכות קיום״, הדגיש ארדן.