יהודה ולד
יהודה ולד צילום: נתן וייל

שיח מרתק ומיוחד היה אתמול בישיבת סיעת הציונות הדתית. ראשי החקלאים בארץ ביניהם אבו וילן איש מרצ לשעבר, ואנשי ההתיישבות מהשמאל והימין, דתיים וחילונים, עסקו בציונות וחקלאות, בכיצד לשפר את מצב החקלאים ולפתח את הארץ והמדינה.

שבוע לפני כן נערכה ישיבת סיעה מרתקת יחד עם חבר הכנסת רם שפע מכחול לבן וגורמים נוספים בשיח פתוח וכנה על הצעות החוק ללגליזציה של סמים.

חוקים חברתיים רבים הוביל בשנותיו בכנסת חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' בשילוב ידיים עם איציק שמולי, מיכל רוזין ואנשי שמאל רבים, השיתוף פעולה והחברות בין חברי הכנסת של הציונות הדתית לבין כל חברי המפלגות הציוניות במשכן הם טובים ומיוחדים מתוך הבנה והערכה הדדית שכל הצדדים רוצים בטובת מדינת ישראל.

אך אין בכל זה כדי לטשטש את הפער האידיאולוגי בין ימין ושמאל, פער עצום בין מי שמוביל אותנו למדינת כל אזרחיה למי שרוצה מדינה יהודית, בין מי שבעד מסירת שטחים לערבים לבין מי שחזון ארץ ישראל השלימה בוער בעצמותיו, בין מי שבעד לפרק את המשפחה והיהדות לבין מי שבעד רבנות ממלכתית וזהות יהודית.

זהו מאבק דעות מהותי וחשוב, מאבק בין אחים אוהבים, אבל זהו מאבק שאנו מחויבים כמי שמאמינים שמדינת ישראל היא חלק מהתגשמות חזון הנביאים להילחם בו בכל כוחותינו. יש לנו אחריות להוביל רוח זו כממשיכי דרכם של גדולי הציונות והיהדות מזה שנים.

עוד באותו נושא:

נאום הטשטוש של נפתלי בנט אתמול בכנסת היה אחד מנאומי ההסתה המסוכנים שנישאו במליאה.
הוא תקף בחריפות את המחנה הלאומי, האשים אותם בשיסוי ופילוג, בשנאה של מפלגות השמאל, הוא טען שהאחדות האמתית זו הממשלה שלו.

אל תתבלבלו , בנט לא תוקף רק את ראשי המפלגות בימין, הוא תוקף את המחנה שהוא הרגע היה חלק ממנו. הרי הוא במשך שנים ובמיוחד במערכת הבחירות האחרונה תקף את השמאל וחידד את ההבדלים בינו לבינם, הוא העלה על נס את הסכנות במפלגות השמאל ואת ההתחייבות שלו לא לשבת תחת לפיד ועם מרצ, והיום הוא מאשים את בוחריו בשנאה תהומית ופילוג העם.

והמדהים הוא שבנט עצמו בחר להפנות עורף לציבור החרדי, לציונות הדתית ולציבור המסורתי, הוא פילג עצמו מהמחנה הלאומי שמאמין בעם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל. הוא בחר להתחבר לתנועה האיסלאמית ותומכי הטרור. בנט וחבריו שכפי שפרסם העיתונאי נחום ברנע תקפו את חבר הכנסת עמיחי שיקלי בסיעה: "בוגד, עריק, נוכל" ויצאו למסע הסתה כנגדו. הוא מטיף מוסר על פילוג ושיסוי לכולם?

נפתלי, אל תלמד אותנו על אהבת ישראל, אל תלמד אותנו על אחדות ישראל. לא אותנו, לא את רבני הציונות הדתית שאתה וחבריך מבזים ומתנשאים עליהם ולא את שני מיליון וחצי מצביעי הימין שכל כך אוהבים את המדינה והעם שלנו ובחרת להתנתק מהם.

יהודה ולד הוא מנכ"ל מפלגת הציונות הדתית

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו