ברוך מרזל
ברוך מרזל צילום: ערוץ 7

סתימת פיות. פייסבוק החליטה לחסום לצמיתות את ח"כ לשעבר מיכאל בן-ארי ואת פעיל הימין ברוך מרזל בשל תמיכתם בתנועת 'כך' ובמורשת הרב כהנא.

מהחברה נמסר: "במאמץ למנוע ולשבש פגיעה ממשית, אנחנו לא מאפשרים לארגונים ולאנשים שמכריזים על יעד אלים או עוסקים באלימות להיות נוכחים בפייסבוק".

פייסבוק הגדילה לעשות והגדירה את תנועת 'כך' ו'כהנא חי' כארגוני טרור, כך דווח ב'Ynet'. משמעות הדבר שכל תוכן התנועות יוסר מפייסבוק ומאינסטגרם.

לא רק את הפרופילים של בן ארי, מרזל והתנועות לעיל חסמה פייסבוק. מעתה, עצם הבעת תמיכה או שבח לשניים תחשב על ידי פייסבוק לעילה להסרת התוכן ואף לחסימה.

עוד באותו נושא:

בן ארי הגיב: "פייסבוק במדיניות של תמיכה בטרור נותן יד חופשית לחיזבאללה חמאס עיתון הארץ ומנסור עבאס. ואת הדף שלי הוא מוחק באמתלות שווא, בעקבות תלונות מתוזמנות של תומכי טרור מהשמאל. מחקו דף של 57 אלף עוקבים ללא תלונה על פוסט מסויים. לא אמרנו את המילה האחרונה בעניין".

ח״כ מאי גולן מהליכוד הגיבה: ״האח הגדול גרסת 2021. הרשת החברתית תכתיב לנו מה לחשוב ובעיקר מה לכתוב. לא יעלה על הדעת שבמדינה דמוקרטית תתקבל החלטה שכזו ללא פיקוח ורגולציה בנושא. בכוונתי לקיים דיון דחוף בכנסת לאור ההחלטה השערורייתית״.

ח"כ בן גביר מסר בתגובה: "חסימתם של ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי וברוך מרזל בטענה של 'אנשים מסוכנים' היא מקוממת ונועדה לסתום פיות של אנשי ימין אוהבי ארץ ישראל. התנהלותה של משטרת המחשבות נוסח צוקרברג מבישה. טענתם השקרית של פייסבוק כביכול הם נחסמו בשל תמיכתם בתנועת כך שאינה קיימת, מעוררת גיחוך ותדהמה. ולהבדיל אלף אלפי הבדלות פייסבוק לא תסיר חלילה את חשבונות המחבלים תומכי הטרור כמו אחמד טיבי ואיבתיסאם מראענה, הממשיכים להתפרסם באין מפריע אבל את אנשי הימין אוהבי הארץ והעם מחקו".

ח"כ בן גביר הוסיף: "אני קורא לפיסבוק להחזיר לאלתר את חשבונות הפייסבוק באופן מיידי ולהתנצל וקורה לבן ארי ומרזל להגיש תביעה נגד פייסבוק".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו