קלפי
קלפי צילום: יהונתן ולצר/TPS

אחד המועמדים לראשות עיריית אילת וראש העיר לשעבר, גבי קדוש, הגיש בקשה להורות על עיכוב הכרזה רשמית של תוצאות הבחירות באילת שנערכו אתמול.

את הבקשה הגיש קדוש באמצעות עו"ד טל ליזרוביץ ליצחק חי, מנהל יום הבחירות באילת.

במכתב הבקשה שהגיש טוען קדוש כי "בבחירות התמודדו ארבעה מועמדים ובסופו של יום ובטרם נספרו כלל הקולות פורסם ע"י עיריית אילת כי ממלא ראש העיר מר אלי לנקרי זכה ב 6,104 קולות ומר קדוש זכה ב-5,627 קולות, קרי הפרש של מאות בודדות של קולות עפ"י פרסומים שאף אינם סופיים".

"על פי המידע שהועבר לרשותי במהלך יום הבחירות ובפרט במהלך ספירת הקולות נפלו ליקויים רבים ומהותיים אשר יש בהם גם כדי להשפיע על תוצאות הבחירות בשים לב כי עסקינן בהפרש של כ-477 קולות סה"כ", כותב פרקליטו של המועמד.

לדבריו, "הואיל ובכוונת מר קדוש לבדוק את היקף ונכונות הדיווחים על הליקויים כאמור, מבוקש להורות על עיכוב ההכרזה על תוצאות הבחירות הרשמיות ובכך ליתן למר קדוש שהות סבירה לשקול את המשך צעדיו בעניין ובכלל זה בדיקת הפרוטוקולים של וועדות הקלפי, הפרוטוקול המסכם ועוד ואף לשקול בסופו של יום באם קיימת תשתית עובדתית ומשפטית לעתור לביטול הבחירות ועריכת בחירות חדשות וכל זאת עפ"י חוק הרשויות המקומיות".

במכתב מועלות טענות לפיהן נמנעה נוכחות של משקיפים מטעם קדוש בחלק מהקלפיות ושספירת מעטפות אחרות נעשתה בביתו של מנהל יום הבחירות.