כריכת האלבום
כריכת האלבוםצילום: אלחנן בן אורי

מתי לאחרונה שמעתם על אלבום ילדים שהוא גם חוויה מוסיקלית כיפית, וגם מעביר לילדים ולהורים את הרוח והמסרים של לוח השנה היהודי?

לפני שנתיים פרסם המשורר צור ארליך פוסט בפייסבוק עם שיר ילדים שכתב לסוכות, והוא שאל אם מישהו רוצה להלחין ולבצע אותו. יוחאי בן אב"י שראה את השיר, מיד התחבר, ואחרי שיר אחד על סוכות החיבור ביניהם הפך לפרויקט שלם עם שלושה עשר שירים מיוחדים לילדים.

"יש דברים שעוברים לידנו במהלך החודש ואף אחד לא חושב עליהם", מסביר יוחאי. "כשראיתי את השירים של צור, עם ההסתכלות המקורית על החודש והטבע שלו – מיד נדלקתי! מעבר למתיקות שבמילים, הן מעוררות לעומק ומחשבה, ומפגישות אותנו עם חושים שונים – טעמים, ריחות וקולות, המאפיינים כל חודש. זה מתחיל עם השופר של אלול, ומסתיים באבטיח של אב, ובדרך – המון הפתעות!".

רכשו עכשיו את האלבום במחיר מיוחד לחודש אלול

שופר באלול
שופר באלולצילום: אלחנן בן אורי

את האלבום הפיק מוסיקלית המוסיקאי ערן קליין והמטרה של ערן ויוחאי היתה לעמוד ברף הגבוה של שירי הילדים הישראלים הקלאסיים, ולהעניק לדור הבא אוסף שירי ילדים איכותי. התקווה של יוחאי היא שהאלבום יגיע לכמה שיותר בתים בישראל, ושבתי ספר וגני ילדים רבים ישלבו את שירי האלבום ברפרטואר המוסיקלי שלהם.

התגובות המחבקות לא אחרו לבוא

מאות משפחות כבר רכשו את האלבום, והוא מקבל תגובות חמות מילדים שכבר יודעים את השירים בעל פה, ומהורים, מורים וכמובן – גננות, שבשבילן האלבום הוא גם מצע מצוין לעבודה עם הילדים.

יוחאי בן אב"י
יוחאי בן אב"יצילום: באדיבות המצולם

אלבום שהוא לוח שנה? תסביר...

"אחרי שגמרנו להקליט את השירים הגיע שלב העיצוב, ושאלתי את עצמי, הרי כולם יודעים שאנשים כבר לא רוכשים דיסקים, אז איך נגיש את השירים לציבור?

בגלל העובדה שהאלבום עוסק בחודשי השנה, עלה רעיון לעצב לוח שנה עברי מאויר, שמתאים לכל השנים, ויוכל לשמש גם כחוברת שירים, וגם כלוח בו ניתן לכתוב ימי הולדת של כל המשפחה.

את האיורים המיוחדים צייר אלחנן בן אורי, שאיוריו המקסימים מפיחים עוד גוון של חיים בשירים, ומוסיפים הרבה צבע לחוויה.

לוח אלול
לוח אלולצילום: אלחנן בן אורי

אז איך בעצם שומעים את השירים?

האלבום מגיע גם עם דיסק פיזי, וגם עם קישור להורדה פשוטה של השירים למחשב או לטלפון הנייד.

למי האלבום מתאים?

האלבום מתאים לכל ילדי ישראל בכל הגילאים, והוא מעוצב וארוז כמתנה לילדים או נכדים, או לחילופין כמתנה לסבים וסבתות שרוצים לא לשכוח ימי הולדת של הנכדים.את האלבום ניתן לרכוש באתר של יוחאי, ויש גם מבצע מיוחד לחודש אלול!

להזמנה מהירה ורכישה מרוכזת ניתן לפנות בהודעת ווטצאפ לכאן.

אדרת של אדר
אדרת של אדרצילום: אלחנן בן אורי