חיסון לקורונה
חיסון לקורונהPhoto by Abed Rahim Khatib/Flash90

בריטניה מאשרת תרופה לקורונה: רשויות הבריאות בבריטניה העניקו אישור לתרופה בה טופל הנשיא טראמפ כאשר חלה בקורונה.

התרופה כוללת זריקה ובה נוגדנים מלאכותיים המגבירים את ההגנה של המערכת החיסונית מפני נגיף הקורונה ומסייעים להחלמה מהירה מהמחלה.

התרופה בשם Ronapreve פותחה על ידי חברת הביוטק האמריקאית Regeneron ובמסגרת ניסויים קליניים שנערכו בה היא הוכחה כיעילה מאוד בהפחתת תסמינים ומניעת מחלה קשה ואשפוזים. התרופה ניתנת בצורת זריקה והיא מכילה נוגדנים מלאכותיים הפועלים כמו נוגדנים אמיתיים ויסייעו בעיקר לאוכלוסיות בעלות מערכת חיסון חלשה או פגיעה, ובבריטניה מקווים כי היא תסייע בהפחתת מקרי האשפוז בבתי החולים לאחר התפשטות זן הדלתא של הנגיף.

בהודעת הרשות הרגולטורית לתרופות בבריטניה נמסר כי "ניתן להשתמש בטיפול על מנת למנוע זיהום, לקדם סוף לסימפטומים של זיהום חריף, ולהפחית את הסיכוי להתאשפז בבית חולים". שר הבריאות הבריטי, סאג'יד ג'אוויד, כינה את ההחלטה לאשר את השימוש בתרופה "חדשות פנטסטיות" ואמר כי הוא "מקווה שהתרופה תהיה זמינה לאזרחי בריטניה בהקדם האפשרי".

התרופה, שככל הנראה גם סייעה לנשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ להתאושש במהירות יחסית ממחלת הקורונה בשנה שעברה, נמצאת כיום בבחינה גם של סוכנות התרופות האירופית שעשויה לאשר אותה לשימוש ברחבי היבשת. האיחוד האירופי כבר חתם על הסכם רכישה של התרופה בחודש אפריל האחרון, אך עדיין ממתינים לאישור התרופה באופן סופי.