עמית סגל
עמית סגל צילום: חיים טוויטו

הפרשן הפוליטי עמית סגל הסביר היום (רביעי) את ההשלכות למותו של ח"כ סעיד אלחרומי (רע"מ) על הממשלה של נפתלי בנט.

לדבריו, מותו של אלחרומי עשוי לחזק את הקואליציה. "אלחרומי היה האצבע שכמעט מנעה את הקמת הממשלה", אמר סגל.

"הסוגיה שהוא יצג מטעם רע"מ הייתה של הבנייה הבלתי חוקית בנגב, שבעיני היא המוקש מספר אחת של הממשלה הזאת, בגלל ההיקפים האדירים של מבנים להריסה ומצד שני להסדרה", הוסיף.

לדבריו, "זה נכון שהיורשת שלו (אימאן ח'טיב-יאסין, י"ג) למשל תומכת בחרם של 'בן אנד ג'ריס', אבל קשה לראות איך היא תטלטל את הקואליציה. מבחינה פוליטית האירוע הטראגי הזה של הלילה יכול לחזק את היציבות של הקואליציה ולא להיפך".

כאמור, יו"ר ועדת הפנים, ח"כ סעיד אלחרומי מת הלילה בבית החולים סורוקה בבאר שבע לאחר שלקה בהתקף לב. הוא היה בן 49 במותו.

יו"ר רע"מ, מנסור עבאס, ספד לאלחרומי מחוץ לבית החולים ואמר: "פוליטקאי צעיר אנרגטי ומאוד חכם. הוא תמיד האמין בדרך שלו כבן של ערביי הנגב. האובדן גדול".

אלחרומי נולד בשנת 1972 בשגב שלום, היה חבר במועצת היישוב, ובהמשך נבחר לראש המועצה המקומית. כמו כן, שימש יושב ראש ועדת ההיגוי העליונה של ערביי הנגב.

עוד באותו נושא:

במסגרת זו הוביל מספר מאבקים נגד מדינת ישראל. "המאבק שלנו בנגב הוא מאבק על הבית ועל עצם הנוכחות שלנו באדמותינו", אמר בעבר. בין השנים 2002 עד 2014 שימש כמזכ"ל רע"מ, וכשהמפלגה התפצלה מהרשימה המשותפת הוא שובץ במקום הרביעי. הוא שימש כנציג הנגב והציבור הבדואי ברע"מ.

בהצבעה על הקמת הממשלה ה-36 היה אלחרומי היחיד מהח"כים של רע"מ שנמנע בהצבעה. באחרונה, כשהכנסת ביקשה לכבד את זכרו של חלל צה"ל מקס שטיינברג הי"ד, שבני משפחתו הגיעו למליאה במיחד מארה"ב, אלחרומי המשיך לשבת בהפגנתיות במליאת הכנסת בעת שכל חברי הכנסת נעמדו לזכר החייל וספג ביקורת קשה.

הח"כית לשעבר אימאן חטיב-יאסין, הנחשבת למקורבת לעבאס, צפויה להחליף בכנסת את אלחרומי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו