מטוס אליטליה
מטוס אליטליה צילום: iStock

לאחר 75 שנות פעילות – חברת התעופה הלאומית של איטליה סוגרת את שעריה.

חברת "אליטליה" הודיעה כי בעקבות משבר כלכלי חריף, שנגרם בעיקר עקב מגפת הקורונה, היא תפסיק לצמיתות את פעילותה החל מה-15 באוקטובר השנה.

לקוחות שהזמינו כרטיסי טיסה עם "אליטליה" התבקשו לפנות לקבלת החזר כספי או לשנות את מועד טיסתם לתאריך מוקדם יותר.

"החל מחצות בתאריך 25.8 אליטליה כבר לא תמכור כרטיסים לטיסות מתאריך 15.10. ניתן יהיה להזמין את הטיסה מחדש עד לתאריך 14.10 או לבקש החזר כספי מלא. בקרוב תישלח לכל הלקוחות הודעה ישירה עם הוראות נוספות", נכתב בהודעת "אליטליה".

העיתון האיטלקי הנפוץ "קוריירה דלה סרה" מציין כי ישנת 250 אלף בני אדם שהזמינו כרטיסים עם חברת "אליטליה" לתאריך מאוחר יותר מאשר 15 באוקטובר, והם ייאלצו לשנות את תאריך טיסתם או לבקש החזר כספי.

הקשיים הכספיים איתם החלה "אליטליה" להתמודד החלו כבר בשנת 2017, אולם החמירו בצורה משמעותית עם התפרצות מגיפת הקורונה שפגעה קשות באיטליה בחודשים הראשונים. גם האיחוד האירופי נחלץ לסייע לחברת התעופה הלאומית של איטליה והנציבות האירופית העניקה סיוע של 199.5 מיליון יורו ל"אליטליה" בשנה שעברה, ובתחילת השנה הנוכחית העבירה עוד 73 מיליון יורו, אולם הסכומים לא הצליחו לעצור את המשבר ו"אליטליה" הודיעה על הפסקת פעילות.

במקומה של "אליטליה" תחל לפעול החל מה-15 באוקטובר חברת תעופה חדשה באיטליה בשם ITA. החברה החדשה קיבלה את אישור רשות התעופה האזרחית באיטליה ותחל להפעיל טיסות למגוון יעדים ברחבי העולם.

"התקווה היא כי החברה החדשה תתרום להפעלה מחודשת של מגזר התעופה ותתרום באופן מכריע להתגברות על הקשיים הנובעים ממשבר מגפת הקורונה", אמר נשיא רשות התעופה האזרחית באיטליה, פיירלואיג'י דה פלמה.

החברה החדשה תחל לפעול על גבי חלק מהתשתית והנכסים של "אליטליה" ותהפוך את שדה התעופה ברומא לבסיס העיקרי שלה, כאשר גם שדה התעופה במילאנו יהיה בסיס פעולה מרכזי.