סמ"ר בראל חדריה שמואלי ז"ל
סמ"ר בראל חדריה שמואלי ז"ל צילום: משטרת ישראל

בבית החולים סורוקה בבאר שבע נפטר מפצעיו לוחם משמר הגבול סמ"ר בראל חדריה שמואלי שנפגע באורח אנוש בעת לחימה בפעילות מבצעית בצפון רצועת עזה.

הלוויתו תתקיים הערב בשעה 21:30 בבית העלמין קריית שאול בתל אביב.

בראל הי"ד התגייס למשמר הגבול וביצע את הכשרת הלוחמים במחזור מרץ 2019, לאחר הכשרת הלוחמים יצא לקורס מסתערבים במג"ב ולאחר מכן שובץ ביחידת המסתערבים (ימ"ס) של מג"ב דרום.

במהלך שירותו ביחידה ביצע הלוחם קורס צלפים ושימש כצלף בימ"ס. הוא היה שותף בעשרות פעילויות לסיכול טרור ולחימה בפשיעה החמורה בגזרה הדרומית. בשבת שעברה, במהלך פעילות בצפון הרצועה נתקל הכוח שלו בירי והוא נפצע אנושות ופונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

מבית החולים סורוקה נמסר, "הצוות הרפואי נלחם על חייו והוא עבר מספר ניתוחים במהלך אישפוזו. חרף המאמצים הרבים ובשל הפציעה הקשה, נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו. אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה".

בראל הי"ד, תושב באר יעקב, בן 21 בנופלו. הותיר אחריו אמא, אבא, שתי אחיות ואח.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ספד ללוחם. "קיבלתי בצער עמוק את הבשורה המרה על מותו של לוחם מג"ב, בראל חדריה שמואלי, שנפל בהגנה על ביטחון ישראל. אין מילים מספקות כדי לנחם את המשפחה באבלה הכבד".

"בראל היה לוחם בחייו ולוחם במותו. הוא נאבק על חייו עד הרגע האחרון, כאשר עם ישראל כולו נשא עבורו תפילות. אני מבקש לשלוח חיבוק גדול למשפחה שאיבדה את היקר לה מכל. תהא נשמתו של בראל צרורה בצרור החיים", דברי בנט.

עוד באותו נושא:

נשיא המדינה יצחק הרצוג ספד: "עצוב וכואב מאד את לכתו של לוחם מג״ב, סמ״ר בראל חדריה שמואלי ז"ל שנפל בפעילות מבצעית בצפון רצועת עזה. במהלך השבוע האחרון הייתי בקשר רציף עם אימו ניצה, ונשאנו עם העם בישראל תפילות להחלמתו. רעייתי מיכל ואני מחבקים את המשפחה ומשתתפים באבל הכבד על לכתו של בן יקר ואהוב. יהי זכרו ברוך".

שר החוץ, יאיר לפיד הוסיף, "הלב של כולנו עם משפחתו וחבריו של לוחם מג״ב, בראל חדריה שמואלי שמת מפצעיו לאחר שנפגע בשבוע שעבר מירי ברצועת עזה. שולח תנחומים וכח למשפחתו, בראל היה לוחם בנשמתו, מי יתן ודרכו תתן לכם מעט נחמה".

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, ספד: "הלב נשבר מהידיעה על מותו של בראל חדריה שמואלי ז״ל. ‏לוחם ואיש מיוחד שנלחם 9 ימים ארוכים בפצעים האנושים שספג מידי המחבל ברצועת עזה. ‏תנחומיי למשפחתו הדואבת, לכוחות משמר הגבול ולמשטרת ישראל".

שר האוצר אביגדור ליברמן כתב, "אני מצר מאוד על מותו של סמ"ר בראל חדריה שמואלי. בראל היה לוחם שנלחם עד הרגע האחרון במאבק על ביטחון המדינה ובימים האחרונים גם על חייו. אני שולח חיזוקים ותנחומים למשפחתו היקרה".

שר התקשורת יועז הנדל אמר כי "הלוחם בראל חדריה שמואלי ז״ל שנפל בקרב בהגנת המולדת, נכנס ללב של כל עם ישראל. בראל הצליח לאחד את כולנו לתפילות המוניות לרפואתו. שילמנו בעבר ואנחנו משלמים מחיר כבד בהגנה על המולדת. כשר בממשלה וכמפקד במילואים, אעשה הכל כדי שנהיה ראויים לו. שולח תנחומים למשפחתו, שלא תדעו עוד צער".

יו"ר הקואליציה עידית סילמן הוסיפה, "קיבלתי בצער רב את ההודעה על מותו של בראל חדריה שמואלי ז״ל. קטנות המילים מלנחם את המשפחה והקרובים באבלם הכבד. מן השמיים תנוחמו. ברוך דיין אמת".

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי אמר, "‏מתוך צער ויגון רב, אני משתתף בכאבה הגדול של משפחת חדריה - שמואלי על פטירת בנם הגיבור בראל הי״ד שנרצח בידי בני עוולה. בראל ז"ל איחד את כל העם בתפילות ובדמעות לרפואתו, והוא ייזכר כגיבור אציל נפש שמסר את נפשו למען עם ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו