הדס שטייף
הדס שטייףצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

העיתונאית הדס שטייף, כתבת המשטרה של 'גלי צה"ל', תקפה היום (שלישי) את עיתונאי 'חדשות 12' יאיר שרקי שקרא לסגור את תחנת הרדיו הצבאית.

"שרקי, אתה חצוף", כתבה שטייף בחשבון הטוויטר שלה. "ינקת מהתחנה. נתנה לך את ההזדמנות להיות מי שאתה. בזכותה כלי התקשורת פתחו לך דלת. חיבקנו אותך. תתבייש".

כזכור, שרקי קרא אתמול לסגור את תחנת הרדיו. "כבוגר גל"צ העדפתי עד עכשיו לא להביע דעה בעניין, אבל האמת הידועה היא שגלצ היתה מוטה שנים ארוכות לשמאל", כתב שרקי בחשבון הטוויטר שלו.

לדבריו, "במקום לתקן 'איזנו' בתעמולה גסה ל'ימין'. ואת זה עכשיו מנסים 'לתקן' באמצעות מינוים אנטי עיתונאיים שינסו להשתיק את המינויים הפוליטיים הקודמים. בצער רב - חסכו את ההתבזות, סגרו וזהו".

על דבריו אלה תקפה אותו, כאמור, שטייף. שרקי לא נותר חייב והשיב לה: "הדס יקרה, התחנה אינה שלך ואינה של אבא שלך. היא משאב ציבורי וכל זמן שהיא פעילה, התמודדתי על האפשרות לשרת בה כמו כל מלש"ב אחר. ומותר לי לחשוב, בצער, שמול מינויים פוליטיים ואנטי עיתונאיים עבר זמנה. וגם הערך המוסף שהצדיק איכשהו את קיומה התפוגג".

כפי שפורסם, שר הביטחון בני גנץ הורה ביוני האחרון להוציא את גלי צה"ל ממערכת הביטחון, בהמלצת הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי - לאחר דיונים מקדימים שנערכו בצה"ל ובמשרד הביטחון, ובשל הרצון לנתק בין מערכת הביטחון וצה"ל לבין פעילותה של תחנת רדיו עצמאית.

"אין מקום להפעלת גלי צה"ל במתכונתה הנוכחית בעיקר מבחינה פוליטית", הוא אמר אז. "חיילי צה"ל צריכים להיות מורחקים מכל עיסוק פוליטי שהוא, והתחנה ראוי לה שתהיה ממלכתית והיא מזמן הפסיקה להיות כזאת, מטבעה של תקשורת שעוסקת בנושאים אקטואליים ופוליטיים".

השר גנץ צפוי לחתום על מסמך שישים קץ לפעילותה של גלי צה''ל, אם היועמ"ש אביחי מנדלבליט יאמץ את חוות הדעת של יועצים משפטיים אחרים במערכת הביטחון, שלפיה אין צורך בחקיקה כדי לסגור את התחנה הצבאית.