בית המשפט העליון
בית המשפט העליוןצילום: Yossi Zamir/POOL

עשרות רבנים מבכירי הציונות הדתית חתמו על מכתב תמיכה בארגון חוננו, במסגרת קמפיין גיוס המונים שנועד להבטיח את המשך פעילותו המשפטית של הארגון.

במכתבם מתחו הרבנים ביקורת על מערכת המשפט בישראל "לצערנו מערכת המשפט של מדינת ישראל על כל רבדיה לוקה לעתים בראייה מעוותת ובחוסר אבחנה בין אוהב לאויב, דבר המצריך העמדת סיוע משפטי הן לחשודים ונאשמים מצד אחד והן לנפגעי טרור ובני משפחותיהם המעוניינים לוודא שהפורעים האנטישמים שפגעו בהם יקבלו את מלוא חומרת הדין". עוד כתבו הרבנים על חשיבותו של הסיוע אותו מעניק ארגון חוננו לנזקקים לשירותיו.

במכתבם תיארו הרבנים את פעילות ארגון חוננו "כבר 20 שנה שארגון 'חוננו' מעניק סעד לרבבות עמך בית ישראל הנזקקים לסיוע משפטי בהקשרים לאומיים -ציבוריים. נדמה שכמעט ואין בציבור הלאומי מי שלא נזקק במשך השנים בעצמו או עבור בן משפחה בסיוע מ'חוננו'".

בין הרבנים הבכירים החתומים על המכתב: הרב חיים דרוקמן-ראש ישיבת אור עציון ומרכז ישיבות בני עקיבא, הרב דב ליאור-רבה הקודם של קריית ארבע וחברון, הרב צבי טאו-נשיא ישיבת הר המור, הרב יעקב אריאל-רבה של רמת גן לשעבר, הרב שמואל אליהו-רב העיר צפת ועוד עשרות רבנים.

הרבנים הדגישו במכתבם את חשיבות התמיכה בארגון חוננו "עבודתה של 'חוננו' כרוכה בעלויות רבות מאוד אשר מגיעות כולן מהציבור. התוודענו לכך שהיקף הפעילות והצורך ב'חוננו' לצערנו הרב רק גדל בתקופה האחרונה וקיים צורך ממשי בהתגייסות של הציבור להבטיח את המשך המענה המיטבי ש'חוננו' מעניקה לכולנו במשך השנים. אנו קוראים לכולם להרים תרומה בעין יפה למען המפעל החשוב הזה", חתמו הרבנים.

בימים אלו מסכמת עמותת חוננו 20 שנות סיוע משפטי, ויוצאת בקמפיין גיוס המונים שנועד להבטיח את המשך פעילות הארגון. בשנה האחרונה עלו בצורה חדה מספר הפניות לחוננו, סביב פרשת מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל וסביב הפרעות בערים המעורבות וביו"ש. כעת מבקשים בחוננו את עזרת הציבור בכדי להמשיך ולהעניק סיוע משפטי לכל דורש, לאזרחים, חיילים ונפגעי טרור.

רבנים נוספים החתומים על המכתב: הרב ישראל אריאל, הרב אליקים לבנון, הרב אלחנן בן-נון, הרב גדעון פרל, הרב יהושע שפירא, הרב יגאל קמינצקי, הרב בנימין קלמנזון, הרב מיכאל הרשקוביץ, הרב שמואל דוד, הרב יהושע מרדכי שמידט, הרב דוד דודקביץ', הרב נחום רכל, הרב יואל קטן, הרב גדעון בנימין, הרב דוד פנדל, הרב שמחה שטטנר, הרב ראובן פיירמן, הרב יאיר פרנק, הרב אהד קרקובר, הרב אברהם נחשון, הרב יניב חניא, הרב מתניה ידיד, הרב הלל בן שלמה, הרב נתנאל יוסיפון, הרב יוסף אליצור.

בואו להיות שותפים בהוצאת הצדק לאור